U okviru 21. kola ABA lige, Crvena zvezda je kao domaćin pobijedila Partizan sa 73:64 (15:14, 26:20, 16:16, 16:14).

Dejan Davidovac je postigao prva četiri poena za Zvezdu, a Ognjen Jaramaz i Rašon Tomas prvih pet za Partizan. Sami uvod nije protekao u pretjeranoj napadačkoj raspoloženosti ni sa jedne strane, pa je nakon pet minuta igre poslije trojke Davidovca bilo 10:6 za izabranike Dejana Radonjića. Jaramaz je smanjio na 10:8, izjednačio je mladi Nikola Radovanović, a potom se igralo koš za koš i na prvu pauzu se otišlo sa 15:14 u korist “Crveno-bijelih”.

Zvezda, Partizan bez dovoljno snage, Zvezda vodila tokom većine meča i slavila u Večitom derbiju

Oba tabora su u drugoj dionici pronašla bolja napadačka rješenja. Zvezdi je pripao početak, Kori Volden i Aleksa Radanov su iskombinovali pet poena, što je natjeralo Aleksandra Matovića na tajm-aut. Minut odmora nije urodio plodom, Lendri Noko je povećao na 22:14, onda je trojku za Partizan pogodio Uroš Trifunović, no tim sa Malog Kalemegdana se ponovo razigrao i na polovini drugog perioda je na semaforu stajalo +11 (30:19) u njihovu korist.

Prednost domaćin je dodatno rasla i bilo je jasno da je momentum na njihovoj strani, no Partizan se ipak uspio vratiti. Došlo je do manjeg koškanja na parketu nakon duela Duopa Rita i Trifunovića, sudije su gledale snimak čak deset minuta, što je potpuno prekinulo ritam utakmice, a “Crno-bijeli” su mnogo bolje finiširali period i nakon 20 minuta je bilo 41:34 za Radonjićevu ekipu.

Treći kvartal je bio veoma sličan prvom. Radovanović se dobro snašao i poentirao na asistenciju Jaramaza, a potom je i Nikola Janković bio precizan i Partizan je nakon minut i po smanjio na -3 (41:38). Ognjen Dobrić je iz sjajnog ukrštenog dvokoraka prekinuo miniseriju protivnika, pogodio je i dodatno slobodno bacanje, što je najavilo nešto bolju igru Zvezde, koja je pogotkom Davidovca na šest minuta do kraja perioda imala +9 (49:40).

U nastavku se uglavnom igralo tvrdo, Partizan se nije uspio ozbiljnije približiti, a Zvezda odvojiti i u odlučujuću četvrtinu se otišlo pri rezultatu 57:50, koga je napadom sa niskog posta postavio Novica Veličković.

Tomas je realizovao oba penala i tako na uvodu u posljednjih deset minuta smanjio na 57:52, a van linije 6,75m mu je na drugoj strani uzvratio Džordan Lojd. Partizan je u nastavku bio potpuno bezidejan u napadu, Zvezda je preuzela kontrolu i bilo je jasno da će meč pripasti Radonjićevim pulenima, koji su od trećeg minuta četvrte četvrtine konstantno imali dvocifrenu prednost, koju su do kraja i održali, te slavili sa 73:64.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Rit sa 15 poena, dok se na drugoj strani istakao Tomas sa 17.