U okviru 13. kola ABA lige, Partizan je na gostovanju savladao Split rezultatom 86:74 (24:21, 24:21, 22:22, 16:10). Crno-bijeli su nastupili bez povrijeđenih Markusa Pejdža i Radeta Zagorca, dok u redovima “Žutih” nije bilo Ilije Đokovića.

Split je bolje otvorio susret na svojim “Gripama” i na krilima Blaža Mesičeka i Marka Lukovića, domaći su stigli do početne prednosti (15:8). Tada je tajm-autom odreagovao trener gostiju Saša Filipovski i ulaskom Vila Mozlija, stanje na terenu se potpuno promijenilo. Pomenuti centar je u tandemu sa Rašonom Tomasom bio najzaslužniji za seriju Partizana 9:0, a neke šuteve je pogodio i Kodi Miler-Mekintajer, pa su crno-bijeli na pauzu između dvije četvrtine otišli sa +3 (24:21).

Drugi period je perfektno otvorio Ognjen Jaramaz sa svojih osam uzastopnih poena za 32:24 vođstvo Partizana, ali koševima sa distance, prevashodno Mesičeka i Marina Marića, Split je opet prišao na minimalan zaostatak (36:35) i tako vratio rezultat u egal. Do kraja prvog poluvremena, igralo se uglavnom koš za koš, gostima se pored Jaramaza poenterski priključio i Erik Mika, pa su Beograđani na poluvrijeme otišli sa +6 (48:42).

Na skoro identičan način kao Jaramaz drugu, treću četvrtinu je otvorio Uroš Trifunović. Mladi košarkaš “Parnog valjka” je ubacio deset poena u intervalu od svega četiri minute i tako donio svom timu do tada najvećih +9 (60:51) što je natjeralo Ivicu Skelina da odreaguje minutom odmora.

Povratkom na parket Lukovića, Split je uglavnom preko njega stizao do koševa sredinom treće četvrtine, a kada je Sani Čampara ubacio trojku, “Žuti” su prišli na samo -4 (68:64). Poslije još jednog tajm-auta trenera Filipovskog, Partizan je mirnije priveo period kraju, te je nakon 30 minuta košarke na semaforu pisalo 70:64 za najtrofejniji srpski klub.

Partizan je do nove dvocifrene prednosti (78:68) stigao nakon nove trojke Milera-Mekintajera. Split se ni tada nije predao, prišli su na -7 (81:74), ali su onda propustili nekoliko prilika da smanje na dva posjeda zaostatka. Tačku na ovaj susret je stavio Jaramaz pogotkom za 84:74, a konačan rezultat je bio 86:74 za goste.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Jaramaz sa 29 poena kome je ovo najbolja partija nakon povratka na teren. Dvocifreni su još bili  Miler-Mekintajer sa 13 i Trifunović sa 11 poena. U redovima Splita, bolji od ostalih je bio Luković sa 18 poena.

U narednom kolu regionalnog takmičenja, Partizan gostuje u Čačku kod Borca, dok će Split dočekati podgoričku Budućnost.