Partizan golom Uroševića trijumfovao u Ivanjici

Fudbaleri Partizana savladali su na gostovanju u Ivanjici ekipu Javora sa 1:0 u 22. kolu Superlige Srbije i tako stigli do jedanaeste uzastopne pobjede.

Gostujuća ekipa je stigla u vođstvo već u 14. minutu kada se Slobodan Urošević najbolje snašao poslije kornera i sa nekih deset metara zatresao mrežu protivnika. Par minuta kasnije Takuma Asano je imao sjajnu šansu, ali je nakon centaršuta Japanac loše zahvatio loptu i šutirao pored gola.

Onda je Bibras Natho dva puta zaprijetio ekipi Javora, prvo kada mu je u 23. minutu poslije asistencije Asana sa deset metara šut odbranio golman Đorđe Lazović. Dva minuta kasnije uslijedio je slobodan udarac sa 20 metara, no tada je Izraelac pogodio prečku.

Mladi Nemanja Jović je propustio ogromnu šansu u 55. minutu kada je izašao sam ispred Lazovića, ali je i sada golman Javora odlično reagovao. Malo je nedostajalo da na drugoj strani Ibrahim Tanku kazni sve te promašaje Partizana, ipak njega je zaustavio sjajnom intervencijom Vladimir Stojković. Pokušavali su obje ekipe do kraja utakmice da postignu gol, ali nije više bilo velikih prilika i meč je završen rezultatom 1:0.

Partizan će u narednom kolu dočekati Radnik, a Javor će takođe dočekati Novi Pazar.