Partizan lagano savladao ekipu Mladosti

Fudbaleri Partizana savladali su na domaćem terenu ekipu Mladosti iz Lučana sa 4:0 u 19. kolu Superlige Srbije.

Meč je počeo minutom ćutanja za preminulog bivšeg igrača Partizana i trenera TSC-a Zoltana Saba. Prvu priliku na meču imao je Takuma Asano u devetom minutu nakon asistencije Bibrasa Natha, kada je Japanac pogodio prečku, a odmah zatim je izblokiran šut Filipa Stevanovića.

Domaći tim je došao u vođstvo u 24. minutu kada je Sejduba Suma proigrao Asana, a ovaj je protrčao po desno strani i lopta se nakon njegovog šuta od stative odbila u gol za 1:0. Gosti u pokušavali da dođu do izjednačenja, ali nisu mogli da stvore konkretnu priliku. Ipak u 41. minutu Damjan Krajišnik je oborio Igora Vujačića, a sudija je pokazao na bijelu tačku i siguran izvođač je bio Natho za 2:0. Do kraja poluvremena nije bilo više prilika i na odmor se otišlo tim rezultatom.

obradovic 2

U nastavku je Partizan takođe napadao, no bili su bez prilike do 58. minutu kada je Ivan Obradović dobio loptu u šesnaestercu, oslobodio se čuvara i povećao prednost svoje ekipe na 3:0. Lazar Marković je pet minuta kasnije proigrao Sumu, no ovaj je pogodio golmana Mladosti.

Miloš Jojić je gađao iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara u 74. minutu, no Zlatko Zečević je uspio da odbrani taj šut. Pet minuta kasnije ponovo su ova dva fudbalera imala duel, ali je Jojić slabo šutirao i lopta je otišla pored gola. Konačnih 4:0 postavio je Lazar Marković kada je dobio jednu loptu u prostor i istrčao je ispred protivničkog golmana kog je prebacio za veliko vođstvo svog tima. Tim Aleksandra Stanojevića je održao tu prednost do kraja i ostvarili su šesti uzastopni trijumf bez primljenog gola.

U narednom kolu Partizan dočekuje Napredak, a Mladost gostuje Javoru.