Partizan razbio Inđiju

PARTIZAN INDJIJA 24

Fudbaleri Partizana deklasirali su Inđiju rezultatom 5:0 u okviru 5. kola Superlige Srbije.

Beogradski crno-bijeli su pokazali dva potpuno različita lica u današnjem meču. U prvom poluvremenu, Partizan je imao terensku inicijativu, ali izabranici Sava Miloševića su bili jalovi u završnici. Jedina konkretna prilika je bila i ona koja je rezultirala pogotkom. U 19-oj minuti, sjajnim driblinzima Filip Stevanović je prošao nekoliko čuvara, a Stefan Veličković ga je oborio i skrivio penal koji je realizovao Bibras Natho.

U nastavku potpuno drugačija slika na terenu. Partizan je izašao sa više energije i želje i već u 49-oj minuti Takuma Asano je pogodio za 2:0. Deset minuta kasnije, viđen je najljepši potez na utakmici. Saša Zdjelar je maestralno ciljao sa više od 25 metara udaljenosti, a golman Inđije Miloje Preković nije imao nikakvu šansu da sačuva mrežu.

Četiri minute kasnije, domaći su povećali prednost na 4:0, a strijelac je još jednom bio Asano nakon asistencije Umara Sadika. Japanac je postigao het-trik i postavio konačnih 5:0 u 76-oj minuti, a ovaj put asistent je bio Đorđe Ivanović.

Partizanu je ovo četvrti trijumf nakon pet odigranih kola, dok je Inđija ostala na samo tri osvojena boda. Crno-bijeli će u narednom kolu gostovati Vojvodine, dok će Inđija dočekati Javor.