Partizan je napravio novi kiks u prvenstvu Srbije remizirajući sa Metalcem u Gornjem Milanovcu. “Crno-bijeli” su imali vođstvo i igrača više, ali je Metalac ipak stigao do vrijednog boda i rezultata 1:1.

Prva prilika na utakmici viđena je u 10. minuti kada je Filip Stevanović lijepo prošao po lijevoj strani i šutirao, ali je njegov udarac zaustavio golman domaćih Dušan Puletić. Ponovo je mladi fudbaler Partizana zaprijetio u 17. minuti i bilo je opasno po gol Metalca.

Mogao je Slobodan Urošević u sljedećem napadu dovesti Partizan u vođstvo, ali se nije najbolje snašao u šesnaestercu domaćih. Najbolju priliku u prvom poluvremenu “crno-bijeli” su imali u 44. minuti kada se Sejduba Suma našao u odličnoj poziciji, namještao se Gvinejac i na kraju se spetljao, a šansa Partizana otišla u nepovrat.

Najbolji mogući početak drugog poluvremena desio se za Partizan. Šutirao je Stevanović, lopta je zakačila nekoga na putu do gola i to je bio pogodak za vođstvo gostiju 1:0. Odličnu igru 18-godišnjak krunisao je i u 61. minuti, kada ga je Miloš Vranjanin faulirao i zaradio drugi žuti karton.

Šutirao je u 71. minuti Bojan Matić glavom, ali lopta je završila pravo u rukama Puletića. Šok za Partizan desio se u 80. minuti. Filip Antonijević fino je pratio akciju svoje ekipe i povratnu loptu sa deset metara pospremio u gol gostiju za izjednačenje sa igračem manje. Veliku priliku da ponovo dovede svoju ekipu u vođstvo, propustio je Aleksandar Lutovac u 85. minuti kada je njegov udarac zaustavio Puletić.

Mogao je Matić i u 87. minuti biti heroj Partizana, ali je iz dobre pozicije šutirao preko gola. Pokušavali su gosti stići do drugog gola do kraja utakmice, ali nisu uspjeli stvoriti ozbiljnije šanse.

U sljedećem kolu, nakon reprezentativne pauze igra se “Vječiti derbi” između Zvezde i Partizana, dok će Metalac u goste Javoru.