Fudbaleri Partizana savladali su na domaćem terenu ekipu Zlatibora sa 5:1 u 27. kolu Superlige Srbije.

Od samog starta su igrači Aleksandra Stanojevića krenuli ofanzivno, a prvu šansu imao je Miloš Jojić kada je sa dvadeset metara pogodio spoljni dio mreže u 11. minutu. Domaći tim je stigao u vođstvo u 21. minutu kada je u šesnaesterac ubacio Jojić, Svetozar Marković je prebacio na drugu stranu, a tamo se našao Nemanja Jović i pogodio za 1:0.

Golman Zlatibora Miloš Čupić je u 31. minutu zaustavio Takumu Asana koji se se našao u dobroj prilici, ali je slabo šutirao. Japanac je tri minuta kasnije prihvatio loptu koju je Bibras Natho namjenio Filipu Holenderu i sa nekih deset metara lagano matirao Čupića za 2:0.

Ubrzo nakon toga ka golu gostiju šutirao je Marko Živković sa dvadeset metara, no pogodio je stativu. Partizan je stvarao jednu šansu za drugom i samo je bilo pitanje kada će postići i treći gol.

On je stigao u 44. minutu kada je Filip Stamenković igrao rukom, sudija je svirao penal, a Natho je još jednom pokazao da je siguran izvođač i donio je svom klubu prednost od 3:0.

Start drugog poluvremena obilježila je velika greška Vladimira Stojkovića, pošto je Nenad Stević izveo slobodan udarac sa tridesetak metara sa desne strane, lopta nije nikoga zakačila u šesnaestercu i ušla je u mrežu za 3:1.

Nastavili su nakon primljenog gola igrači Partizana sa napadima, a gosti su čekali šansu iz kontre i tako su u 65. minutu došli u priliku da šutiraju sa dvadeset metara, no to je otišlo preko gola. U 70. minutu uslijedila je duža pauza zbog povrede Nemanje Momčilovića, kog je zamijenio Miloš Nikolić.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Žan-Kristof Bajbek U 74. minutu kada je dobio loptu u prostor i izašao sam ispred golmana i bez većih problema pogodio za 4:1.

Konačnih 5:1 postavio je Slobodan Urošević u 83. minutu, kada je šutao sa lijeve strane, lopta je se odbila od jedne do druge stative i ušla u gol.

Ovo je bila 17. uzastopna pobjeda ekipe Partizana, koja će u narednom kolu igrati protiv Bačke, a Zlatibor će ugostiti Javor.