U okviru četvrtog kola ABA lige, Partizan je na svom terenu savladao Cedevita Olimpiju rezultatom 86:77 (16:19, 22:21, 26:14, 22:13).

Oba tima su na početku utakmice bila napadački neinspirisana, pa je poslije više od šest minuta košarke na semaforu pisalo 8:8. Tada Jaka Blažić vezuje pet poena i primorava trenera domaćih Vladu Šćepanovića da odreaguje minutom odmora. Do kraja prvog kvartala, oba tima su ubacila po dvije trojke, uz poene Erika Mike, tako da je nakon prve četvrtine rezultat bio 18:16 za goste iz Ljubljane.

Drugu dionicu je svojom drugom trojkom otvorio kapiten Partizana Novica Veličković, a kada je van linije 6,75m pogodio i Uroš Trifunović, domaći su poveli (24:22). U dva navrata tokom druge četvrtine, crno-bijeli su stizali do pet poena prednosti, oba puta poslije trojki Kodija Milera-Mekintajera.

Kada je američki plejmejker drugi put pogodio, na semaforu je pisalo 38:33, ali onda Edo Murić poentira nakon greške odbrane Partizana, a potom svoju drugu trojku ubacuje i Roko Leni Ukić za 38:38. Tim trenera Šćepanovića je trebalo da ima posljednji napad u poluvremenu, međutim Stefan Janković je prije vremena šutirao, što je omogućilo Blažiću da istrči kontru i odvede svoj tim na veliki odmor sa prednošću od dva poena (40:38).

Treća četvrtina je protekla u šuterskom nadmetanju Milera-Mekintajera na jednoj i Murića na drugoj strani. Oba navedena igrača su ubacila tri trojke u ovom dijelu utakmice, a Cedevita Olimpija je bila ta ekipa koja je uglavnom imala rezultatski plus na svojoj strani. Najveća razlika u ovoj dionici je bila +6 za goste (56:50) kada je precizan sa distance bio Mikael Hopkins, ali u tim trenucima je Partizan u igri održao Erik Mika sa četiri poena. Nakon 30 minuta košarke, timovi su bili izjednačeni (64:64).

Posljednji period je bolje otvorio domaći tim. Prvo je Nemanja Gordić ukrao loptu Kendriku Periju, a onda u narednom napadu svog tima pogodio dugu dvojku za 68:64, što je primoralo Juricu Golemca da zatraži svoj drugi tajm-aut na meču. Minuta odmora trenera gostiju je urodila plodom pošto je Cedevita Olimpija odmah napravila seriju 8:0.

Još veću seriju crno-bijeli su napravili u narednih nekoliko minuta, a nizu od čak 16 neodgovorenih poena je kumovao Markus Pejdž sa dvije vezane trojke. Tačku na ovaj susret, stavili su trojkama Gordić i Dangubić za maksimalnih +12 (84:72). Na kraju, rezultat je bio 86:77.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu je bio Miler-Mekintajer sa 17 poena, dok je Tomas dodao 13. U redovima Cedevita Olimpije, bolji od ostalih je bio Blažić sa 24 poena.

U narednom kolu regionalnog takmičenja, Partizan će putovati u Laktaše gdje će igrati protiv Igokee, dok Cedevita Olimpiju očekuje novi derbi, ovaj put na domaćem parketu protiv Budućnosti.