Pašalić promašio šut za pobjedu u posljednjoj sekundi, Čapljini čitav plijen protiv Bosne

Košarkaši Čapljine pobijedili su danas na domaćem terenu ekipu Bosne rezultatom 88:87 (29:23, 20:15, 17:31, 22:18) u okviru 15. kola Lige Bosne i Hercegovine.

Nešto bolji meč otvorili su gostujući košarkaši koji su trojkom Aleksandra Sokolović poveli sa 3:0. Ekipa Ahmeta Pašalića nakon nešto više od dva minuta igre vodila je 11:5, poenima Luke Igrutinovića, Seada Hadžifejzovića Refika Bašića.

Zakucavanjem Vladimira Ivelje Čapljina je vodila sa 19:17 na 3:28 minuta do kraja prvog kvartala. Do kraja gosti su samo uspjeli da izjednače (23:23) kada je šut za tri poena pogodio Sokolović. Milan Lužaić Jure Brajković su pogodili po trojku i Čapljina je sa 29:23 dočekala drugu četvrtinu.

Cijeli drugi kvartal domaći tim je kontrolisao prednost i sve do poluvremena nije dopuštao izjednačenje protivnicima. Na semaforu je bilo 42:28 za Čapljinu što je bila najveća prednost od početka meča. Tada se igrao šesti minut, i do kraja domaći su uspjeli samo da postignu sedam poena. Vladimir Ivelja je bio najefikasniji igrač poslije prvih 20 minuta, a on je imao na svom kontu 11 poena.

Capljina Bosna

Bosni je dobro došlo malo odmora pa su već nakon četiri minute sarajevski košarkaši spustili prednost Čapljine na pet poena razlike (54:49). Ponovo su se poenima istakli Hadžifejzović i Igrutinović.

Lužaić je u nastavku zaradio nesportsku grešku i Sokolović je pogodio jedno slobodno bacanje i Bosna je prišla na samo dva poena razlike (54:52). Gosti su imali seriju od 9:0.

Na 5:22 do kraja trećeg kvartala Igrutinović je postigao polaganje i izjednačio rezultat na 54:54. Isti igrač je doveo Bosnu u vođstvo nakon uspješne realzacije sa linije penala 56:54. Čapljina tri minute je bila bez pogotka.

Sve do samog kraja trećeg perioda igrao se koš za koš, a vodili su i domaći i gosti. Na 49 sekundi do kraja Jure Besedić je pogodio za tri poena (67:64), a potom i Hadžifejzović za dva i gosti su ušlu u posljednju četvrtinu pri rezultatu 69:66.

Sjajni Vladimir Ivelja na startu četvrtog perioda sa trojkom i dva slobodna bacanja dovodi Čapljinu u vođstvo od 71:69. Gdje je košarkaš iz Srbije stao, tu je nastavio Aleksa Jugović sa šest vezanih poena i domaći su se odvojili kod rezultata 77:71.

Na četiri minute do kraja ponovo je Bosna smanjila prednost na 81:80. Koševima Jugovića Čapljina je povela 85:80, ali je na 1:20 Bosna izjednačila na 85:85.

Bilo je neizvjesno do samog kraja, a na četiri sekunde pred finiš meča, slobodna bacanja za Josipa Naletilića i Čapljinu. Ovaj košarkaš je pogodio jedno od dva slobodna (88:87), i Bosna je imala tajm-aut. Muhamed Pašalić je imao priliku da donese pobjedu Sarajlijama, ali je promašio šut za dva poena, i Čapljina je došla do šestog trijumfa u prvenstvu.

Aleksa Jugović je predvodio svoj tim do pobjede sa 21 poenom. U Bosni je Sead Hadžifejzović imao na kraju dabl-dabl učinak, 20 poena i 11 skokova.

Čapljina je sa ovom pobjedom na osmom mjestu uz skor od 6-6. Bosna se nakon ovog poraza nalazi na sedmoj poziciji uz utakmicu više sa učinkom od 6-7.