Patrik Bamford sa bijele tačke presudio bivšem klubu (VIDEO)

Lids je u okviru 14. kola Premijer lige Engleske na svom terenu pobijedio Barnli rezultatom 1:0.

Poveli su domaći već u petoj minuti meča. Stjuart Dalas je poslao jednu loptu ka Patriku Bamfordu, izgledalo je kao da je golman Barnlija bliži njoj, međutim napadač “Paunova” uspio je ispred njega “skloniti” loptu i pasti nakon kontakta sa Nikom Poupom, što je bez razmišljanja Robert Džons okarakterisao kao prekršaj za jedanaesterac. Odličan penal izveo je upravo Bamford i golman “Klaretsa” nije imao šanse.

Zatresli su igrači Barnlija mrežu u 17. minuti, ali je prije nego što je Ešli Barns postigao pogodak, neko od igrača gostiju napravio prekršaj nad golmanom i gol je poništen.

Mogli su gosti do izjednačenja u 34. minuti kada se u dobroj poziciji našao Kris Vud, no međutim njegov udarac otišao je iznad gola. Zaprijetio je u prvom poluvremenu još jednom i Lids, no u 41. minuti šut Rapinje odbranio je Poup.

Krenuo je Barnli dosta ofanzivnije u drugom poluvremenu i bio protivnik koji je imao loptu više u svojim nogama, no do prve velike šanse čekali su sve do 73. minute. Barns je ponovo bio na pravom mjestu, ali ovaj put njegov udarac odbranio je Ilan Meslijer.

Nastavili su gosti sa napadima, ali je i u 82. minuti Džej Rodrigez loše šutirao unutar kaznenog prostora. Tri minute prije kraja ponovo se okušao Barns, međutim ponovo je bolji od njega bio Meslijer i tako sačuvao svoju mrežu netaknutu na ovoj utakmici.

U sljedećem kolu Lids gostuje Vest Bromvič Albionu, dok Barnli dočekuje fenjeraša Šefild junajted.