Pavkov u nadoknadi za remi kao nagradu za hrabru Zvezdu protiv Milana (VIDEO)

Crvena zvezda i Milan remizirali su u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope u Beogradu rezultatom 2:2.

Krenuo je Milan ofanzivnije na samom početku i nakon u šestoj minuti Samu Kastiljeho je zatresao mrežu, međutim gol je poništen zbog nedozovoljene pozicije. Slično je bilo i u 12. minuti kada je Teo Ernandez nakon centaršuta Pjera Kalilu loptu poslao u mrežu. Tada je nakon VAR-a sviran prekršaj Marija Mandžukića u napadu.

Nakon toga, domaći su se oslobodili i izašli duboko na polovinu Milana. To je iznenadilo goste koje je u nekoliko navrata spasio Đanluiđi Donaruma.

Ipak, dvije minute prije kraja poluvremena nakon dobre timske akcije “Rosonera” Kastiljeho je ubacio loptu u peterac, a Radovan Pankov nesretno je skrenuo u sopstvenu mrežu, za vođstvo tima iz “grada mode” 1:0 na poluvremenu.

Krenula je Zvezda dobro u drugo poluvrijeme i to se isplatilo već nakon tri minute. Dijego Falćineli je skrenuo loptu, a ona je pogodila u ruku Alesija Romanjolija i to je bio penal za domaće. Odgovornost je preuzeo Gejlor Kanga i pogodio za izjednačenje.

U trenucima kada se domaći bili bolji protivnik, nova neopreznost Pankova i penal koji je skrivio nad Ernandezom. Precizan sa bijele tačke je bio upravo lijevi bek “Rosonera” i Milan je stigao do nove prednost.

Pokušavala je Zvezda do kraja eventualno drugi put da dođe do izjednačenja i sa igračem manje jer je u 67. minuti drugi žuti karton dobio Milan Rodić. Isplatilo se to domaćima u nadoknadi vremena kada je Milan Pavkov skočio najviše nakon kornera i donio veliko slavlje svojoj ekipi.

Crvena zvezda će već za sedam dana na “San Siru” igrati revanš, a dešavanja iz minuta u minut sa ove utakmice možete pročitati ovdje.