Pejsersi i Voriorsi stigli do trijumfa pogocima u posljednjim sekundama drame (VIDEO)

Indijana Pejsersi su na svom terenu savladali Boston Seltikse sa 108:107, a Golden Stejt Voriorsi su u gostima bili bolji od Čikago Bulsa rezultatom 129:128.

Seltiksi su poenima Džejsona Tejtuma na polovini prve četvrtine poveli sa 17:10, ali Pejsersi su uspjeli doći do daha i smanjiti zaostatak na -4 (23:19) na isteku prve četvrtine. Drugi period je bio izuzetno efikasan sa obje strane, a u svoju korist su ga riješili gosti, koji su na veliki odmor otišli sa prednošću od 55:49. Treći kvartal je pripao izabranicima Nejta Bjorkgrena, postigli su čak 39 poena, naspram 28 Seltiksa i momentum je potpuno prešao na njihovu stranu.

Ipak, franšiza iz Masačusetsa je ostala u igri i na četiri minuta do završetka utakmice rezultat je nakon zakucavanja Roberta Vilijamsa Trećeg bio neriješen, 100:100. Pejsersi su ipak smogli snage da ponovo povedu i činilo se da su u mnogo boljoj poziciji kada je Domantas Sabonis pogodio za 106:103 na 24 sekunde do kraja, no tada je došlo do drame. Tejtum je sa linije penala smanjio na 106:105, a potom je Vilijams Treći došao do ukradene lopte i asistencije za Markusa Smarta, koji je položio za 107:106 u korist Seltiksa.

Timu iz Indijanapolisa je ostalo nešto manje od 12 sekundi, nakon tajm-auta su izveli loptu sa protivničke polovine, a čovjek odluke je bio Sabonis. Sjajni Litvanac je primio loptu na liniji za tri, a potom je fintirao uručenje te prodorom uspio doći do poena koji su bili i posljednji na meču, što znači da je njegova ekipa slavila sa 108:107.

U pobjedničkim redovima, najefikasniji je bio Malkolm Brogdon sa 25 poena, dok se na drugoj strani istakao Tejtum sa identičnim učinkom.

Bulsi su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 27:24, a Voriorsi su uzvratili u drugoj i na veliki odmor otišli sa prednošću od 60:56. Vođstvo nisu uspjeli sačuvati u trećoj dionici, Bulsi su preokrenuli već na samom početku i momentum je potpuno prešao na njihovu stranu. Nakon trojke Zeka Lavina poslije sedam minuta igre, franšiza iz “Grada vjetrova” je imala +9 (79:70), razlika je u jednom momentu bila i dvocifrena, a u odlučujući period se ušlo sa 97:93.

Domaćini su imali pozitivan rezultat u većem dijelu posljednjih 12 minuta. Oto Porter Džunior je pogodio trojku i na nešto manje od minut do kraja je bilo 126:121 za njegovu ekipu. Ipak, Stef Kari je pogotkom uz faul smanjio na 126:124, a “Dabsi” su se potom odbranili i imali napad za pobjedu.

Stiv Ker je tražio minut odmora, nakon kojeg je igra bila prebačena na polovinu Bulsa. Demijon Li je bio izvođač iz auta, dodavanja za Endrua Viginsa i Karija nisu prošla, te mu je preostalo samo da odigra dupli pas sa Kevonom Lunijem. Nakon što je dobio loptu od svog centra, Li je uzeo šut za tri preko ruke i pogodio, te tako postavio konačan rezultat ovog izuzetno uzbudljivog okršaja.

Kod Voriorsa, najbolji košgeterski učinak je imao Kari sa 36, a u suparničkim redovima je prednjačio Lavin sa 33 poena.