Petarda Zvezde u pobjedi protiv Bačke, šampion Srbije blizu svjetskog rekorda (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na gostujućem terenu ekipu Bačke rezultatom 5:0 u okviru 37. kola Superlige Srbije.

Utakmicu su bolje otvorili gosti, a njihova dobra igra krunisana je u 15. minuti kada je Gejlor Kanga centrirao sa desne strane, a loptu u mrežu glavom zabio Milan Pavkov za vođstvo Zvezde.

U 24. minuti Kanga je poslao loptu koja je imala oči do Željka Gavrića koji je izašao jedan na jedan i rutinski savladao golmana Bačke Aleksu Milojevića i tako udvostručio prednost na ovoj utakmici.

Samo dvije minute kasnije Pavkov je proslijedio loptu do Alekse Vukanovića koji je promašio izglednu šansu. Minut kasnije novu priliku imao je Gavrić, ali je poslao loptu pored gola. U 32. minuti Njegoš Petrović uputio je fantastičan udarac sa 20 metara i tako je postigao najljepši gol na ovoj utakmici za 3:0.

Nakon četiri minute svoj drugi gol na utakmici postigao je Gavrić i tako praktično riješio pitanje pobjednika na ovom meču.

U drugom poluvremenu nakon centaršuta Aleksandra Katajia, Pavkov je pokušao glavom, ali je Milojević dobro odbranio ovaj udarac. Igrala se 58. minuta kada je Pavkov opalio sa 20 metara, međutim bio je neprecizan i rezultat je ostao nepromijenjen.

Konačan rezultat postavio je Mirko Ivanić u 86. minuti utakmice na asistenciju Veljka Nikolića.

Ovom pobjedom fudbaleri Crvene zvezde došli su nadomak svjetskog rekorda koji drži Seltik iz sezone 2016/2017 kada su osvojili 106 bodova. Zvezda trenutno ima 105 bodova, a priliku da obori ovaj rekord imaće na domaćem terenu protiv ekipe Metalca.