U drugom meču finala Druge ABA lige, Spars je pobijedio Studentski centar sa 72:71 (13:21, 22:19, 19:17, 18:14).

Podsjećamo, klub iz glavnog grada Crne Gore je u prvom duelu slavio sa 99:89.

Vasilije Baćović je otvorio meč sa dva poena za Studentski centar, a na drugoj strani je Adi Zahiragić bio polovičan sa linije slobodnih bacanja. Podgoričani su odmah ušli u nešto bolji ritam, Baćović i Igor Drobnjak su bili najopasniji, dok se Spars dosta mučio. Marko Tejić je takođe pravio probleme Sarajlijama, a na prvu pauzu se otišlo sa 21:13 u korist crnogorskog predstavnika.

Tejić je nastavio sa odličnom igrom pod košem i u drugoj dionici, ali Kenan Kamenjaš mu je u nekoliko navrata odgovorio i Spars je postepeno hvatao priključak. Amar Gegić i Nejc Klavžar su takođe poentirali, a Gediminas Orelik je u velikoj mjeri bio zaustavljen. Ipak, izabranici Miodraga Kadije su poenima Litvanca na oko tri minuta do odlaska na veliki odmor smanjili na -6 (33:27), a nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 40:35 za Podgoričane.

Kamenjaš je na otvaranju treće četvrtine smanjio na 40:37, ali Flečer Megi i Baćović su doveli svoj tim do +8 (45:37). Gegić i Orelik su potom ušli u dobru seriju i na polovini perioda je bilo 49:44. Brajan Alen je zatim pogodio trojku, no Sarajlije su postepeno pronalazili način da stignu do realizacije, te su prilazili protivniku, a pogodak Orelika sa zvukom sirene ih je u finalni kvartal uveo sa -3 (57:54).

Alen je u prvom napadu u odlučujućih deset minuta pogodio za 59:54, a odgovorio mu je Kamenjaš. Almir Hasandić je ubacio izuzetno tešku trojku od tablu i smanjio na 60:59, a Spars je igrao sve bolje i bolje, prije svega u odbrani. Gegić je na šest i po minuta do kraja poravnao na 62:62, tim iz prestonice Bosne i Hercegovine je ubrzo stigao i do preokreta, a na tri minuta do kraja je nakon trojke Klavžara bilo +5 (70:65) za njih.

Spars, Pirova pobjeda Sparsa, Studentski centar šampion Druge ABA lige

Kadijini puleni su se odbranili, ali potom je Gegić napravio korake, a Tejić polovičnim učinkom sa penala smanjio na 70:66. Gegić je zatim promašio, a Megi pogodio trojku i u posljednjih 90 sekundi se ušlo sa 70:69. Sarajlije do kraja ipak nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak iz prvog meča, ali su ostvarili pobjedu od 72:71.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Gegić sa 19, dok se na drugoj strani istakao Megi sa 16 poena.

Studentski centar je obezbijedio direktan plasman u ABA ligu, a Spars će svoju šansu za ovo dostignuće tražiti u doigravanju protiv Splita.