pjanić

Bešiktaš je izgubio kod kuće u utakmici grupne faze Lige šampiona od Sportinga iz Lisabona, a bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić je u ubjedljivom porazu od 4:1 upisao asistenciju.

Bešiktaš nije prošao najbolje na svome stadionu jer su izgubili, ali meč je mogao da krene odlično po njih jer je Rašid Gezal imao dve odlične šanse u 4. minuti. Druga prilika je bila mnogo bolja od prve kada je Gezal šutnuo odlično iz desnog ugla, a lopta je prozujala pored desne stative.

Gosti su kaznili domaću ekipu kada je kapiten Sportinga Sebastijan Koates postigao gol u 15. minuti nakon odličnog kretanja u protivničkom šesnaestercu, a asistent je bio Gonsalo Inasio.

Bešiktaš se ubrzo vratio u život jer u 25. minuti nakon odlično izvedenog kornera Miralema Pjanića napadaš turskog kluba Kajl Larin biva najviši u skoku nakon čega je glavom postigao gol za poravnanje.

Neriješen rezultat je ipak bio kratkog vijeka jer je strijelac opet bio Koates koji se snašao dobro i kopijom prvog gola dao gol za vođstvo gostiji, ovoga puta na asistenciju Paulinja. Gol kapitena Sportinga nije bio posljednja riječ gostiju u prvom poluvremenu, jer je Pablo Sarabija u 44. minuti postigao gol iz penala nakon što se glavni arbitar meča Slavko Vinčić konsultovao sa VAR-om.

Bešiktaš je ubrzo nakon penala lisabonskog kluba dao gol za 3:2 preko Aleksa Teišeire, ali je isti u 45. minuti poništen nakon odluke VAR-a. Nakon toga se otišlo na odmor rezultatom 3:1 za goste.

U drugom djelu domaći su zaprijetili već u 62. minuti i to dva puta, prvo preko voleja Larina, a nedugo nakon toga i Miči Bačuaji odlično šutira pored lijeve stative.

U 69. minuti opet šansa za Bešiktaš i to opet Bačuaji koji odlično prima laserski precizan pas Gezala nakon čega dribla golmana Sportinga, ali nakon toga očajno šutira visoko preko gola iz desnog ugla.

Gosti su opet biili nemilosrdni kada u 89. minuti kada je Paulinjo topovskim udarcem šutnuo po golu i matirao nemoćnog golmana domaćih Ersina Destanoglua za konačnih 4:1 čime je završen meč u Istanbulu.

Sporting je ovom pobjedom ostvario prva tri boda u novoj sezoni Lige šampiona, dok je turski klub zakucan na dnu tabele sa nula bodova.