Barselona je večeras nakon produžetka pobijedila ekipu Kornelje rezultatom 2:0 u okviru šesnaestine finala Kupa Kralja.

Nakon što su izbacili Atletiko Madrid, španski trećeligaš je pošteno namučio i ekipu Ronalda Kumana. Katalonski tim je čak dva penala promašio, prvo Miralem Pjanić, a kasnije i Ousman Dembele. Kod oba jedanaesterca sa svojim odbrana se istakao golman Kornelije, 21-godišnji Ramon Huan Ramirez.

Barselona je do gola došla u drugoj minuti prvog produžetka preko francuskog ofanzivca Ousmana Dembelea.

U 118. minutu domaći su ostali na terenu sa 10 igrača, jer je drugi žuti karton dobio Albert Esteljes.

Martin Brejtveit je svom timu osigrao pobjedu u prvom minutu nadoknade drugog produžetka golom, nakon asistencije Pedri.

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su danas u gostima ekipu Ibice rezultatom 2:1.

Domaći su prvi poveli u 12. minutu preko Havijera Pereza Matea. Bilbao je preko iskusnog Raula Garsije izjednačio u 52. minutu. Unai Nunjez je gostima donio pobjedu i prolaz u naredni krug Kupa Kralja u 91. minutu sudijske nadoknade.