Pjontek sa dva gola donio Herti pobjedu u derbiju Berlina (VIDEO)

U 10. kolu Bundeslige u gradskom derbiju grada Berlina Herta je na “Olimpijskom stadionu” pobijedila Union rezultatom 3:1.

Dominirala je Herta u prvom poluvremenu i imala loptu više u svom posjedu, međutim nisu domaći uspjevali da ugroze gol Andreasa Lutea. Najbliži tome bili su u 15. minuti kada je Mateo Genduzi šutirao, ali nije u tom udarcu bilo dovoljno snage ni preciznosti da bi domaći došli do prednosti.

Zato jesu gosti iskoristili pet minuta kasnije jednu situaciju ispred gola Herte. Izborio se na nekih 30-ak metara od gola domaćih za loptu Markus Ingvartsen i proslijedio je do Taiva Avonivija koji je uspio da udarcem po zemlji savlada Aleksandera Švolova za vođstvo Union Berlina.

Nije prošlo dugo od pogotka Union Berlina i gosti su na terenu ostali sa igračem manje. Robert Andrih je visoko podigao nogu i kramponima udario u glavu Lukasa Trosara, a nakon konsultovanja VAR-a nije bilo dileme i Feliks Brih je pokazao direktan crveni karton gostujućem fudbaleru.

Nakon toga igrači Herte su nastavili da napadaju, ali jalovo jer do isteka prvih 45 minuta nije bilo promjene rezultata.

Krenuli su domaći ofanzivnije na samom startu drugog poluvremena sa ciljem da iskoriste brojčanu nadmoć i već nakon šest mintua igre u drugom dijelu stigli su do izjednačenja. Mateus Kunha je šutirao sa distance, nije to bilo najbolje, ali nije dobro reagovao Lute i odbio je loptu do Petera Pekarika koji sa nekoliko metara šalje loptu u mrežu Union Berlina.

U 74. minuti Herta je stigla i do potpunog preokreta. Ponovo je golman gostiju Lute pogriješio, ovaj put je loše ispucao loptu i ona je stigla do igrača domaćih koji su brzom akcijom ubacili loptu u kazneni prostor Union Berlina, a tamo je prihvatio Krištof Pjontek i uz pomoć nekog od defanzivaca zatresao mrežu za vođstvo Herte 2:1.

Tri minute igralo se nakon toga, a Pjontek je postigao svoj drugi, odnosno Hertin treći gol za vođstvo 3:1. Ponovo se odbila lopta od nekog od defanzivaca do napadača “Stare dame“, a on je sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora povećao prednost svoje ekipe.

Herta je do kraja mirno privela meč kraju, ne dozvolivši igračima Union Berlina da ugroze njihov gol i eventualno unesu nemir u kraj utakmice.

Union Berlin u sljedećem kolu dočekuje Bajern Minhen, dok Herta gostuje Borusiji Menhengladbah.