Pobjeda na vidiku: Raspucani Zmajevi fantastični nakon prvih 20 minuta

Košarkaši Bosne i Hercegovine u ovim trenucima igraju meč kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a rezultat na poluvremenu glasi 52:38.

Iako su “Zmajevi” uoči meča ostali bez Džona Robersona koji je bio planiran za ovaj susret, bh. reprezentativci i bez njega djeluju fantatično nakon dvadeset minuta igre.

Nakon dosta izjednačenog otvaranja utakmice, pri vođstvu Mađarske sa 12:10, uslijedila je odlična serija “Zmajeva” koju je započeo Aleksandar Lazić, a završio Adin Vrabac za 18:12. Sa druge strane je Marko Filipoviti pogodio trojku, a ekspresno je uslijedio odgovor Amara Gegića istom mjerom, da bi u finišu prve dionice Lazić postavio konačnih 23:18.

Ajdin Penava je na početku drugug kvartala trojkom najavio odlično šutersko veče bh. reprezentativaca, koji u nastavku sa pet vezanih poena Sanija Čampare dolaze na +9 (31:22). Lazić sredinom dionice pogađa još jednu trojku, a Gegić nakon polaganja u narednom napadu donosi “Zmajevima” prvu dvocifrenu prednost (39:28).

Uspjeli su izabranici Adisa Bećiragića da održe sjajan ritam, a posebno se istakao Lazić sa nekoliko odličnih poteza koji su “zapalili” Skenderiju za, na kraju, veliko vođstvo bh. selekcije od 14 poena razlike (52:38).

Lazić je na poluvremenu ubacio 12 poena, Gegić je dodao 10, a Kamenjaš i Penava po osam poena. Sa druge strane je jedini dvocifren bio Filipoviti sa 13 poena.