U noći između četvrtka i petka, ekipa Oklahoma Siti Tandera je kod kuće savladala Dalas Maverikse sa 116:108, a Atlanta Hoksi su kao gosti bili bolji od Toronto Reptorsa sa 121:120.

Košarkaši Tandera su iskoristili neigranje Luke Dončića i Kristapsa Porzingisa, te na krilima sjajne prve četvrtine slavili u Teksasu.

Prvih 12 minuta je završeno rezultatom 35:19 u njihovu korist, što se ispostavilo kao dovoljna zaliha pred nastavak meča. Maveriksi su se pokušavali vratiti u nastavku, ali to im nije pošlo za rukom, na veliki odmor se otišlo sa 62:47, a preostale dvije dionice takođe nisu donijele prevelike promjene na parketu. Domaćini su četvrti period dobili sa 34:27, ali to im je bilo dovoljno samo da ublaže poraz i konačan ishod je glasio 116:108.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Šai Gildžus-Aleksander sa 32, a vrijedi istaći i mladog Alekseja Pokuševskog, koji je dodao 14 poena, osam skokova i tri asistencije. Na drugoj strani, prednjačio je Džoš Ričardson sa 27 poena.

Hoksi su do pobjede stigli u posljednjoj sekundi izuzetno uzbudljivog meča.

Nakon izuzetno dobre prve četvrtine franšize iz Džordžije, uslijedio je period u kome su se bolje snašli Reptorsi i nakon 24 minuta je bilo 64:59 za Hokse. Domaćini su zatim bili furiozni u trećem periodu i činilo se da su mnogo bliži trijumfu, međutim Tre Jang i družina su postepeno smanjivali zaostatak u finalnom kvartalu i na kraju su imali napad za pobjedu. Jang je krenuo u prodor, na sebe navukao tri igrača, a potom izbacio povratni pas za Tonija Snela, koji je pogodio trojku sa zvukom sirene i tako svom timu donio trijumf od 121:120.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Jang sa 37 poena, a Bogdan Bogdanović se za 16 i po minuta nije upisao u listu strijelaca. Na drugoj strani, istakao se Norman Pauel sa 33 poena.

Ostali rezultati:

• Šarlot Hornetsi-Detroit Pistonsi 105:102 (Pi Džej Vašington 20p; Džeremi Grent 32p)
  • Bruklin Netsi-Boston Seltiksi 121:109 (Kajri Irving 40p; Džejson Tejtum 31p)
  • Filadelfija Seventisiksersi-Čikago Bulsi 127:105 (Tobajas Heris 24p; Lauri Markanen 23p)
  • Majami Hit-Orlando Medžik 111:103 (Džimi Batler 27p; Nikola Vučević 24p)
  • Milvoki Baksi-Njujork Niksi 134:101 (Janis Adetokunbo 24p; Ar Džej Beret 22p)
  • Minesota Timbervulvsi-Nju Orleans Pelikansi 135:105 (Džejlen Nauel 28p; Zajon Vilijamson 24p)
  • Los Anđeles Klipersi-Golden Stejt Voriorsi 130:104 (Kavaj Lenard 28p; Keli Ubre 15p, Endru Vigins 15p)
  • Finiks Sansi-Portland Trejlblejzersi 127:121 (Devin Buker 35p; Demijan Lilard 30p)
  • Sakramento Kingsi-Hjuston Roketsi 125:105 (Dieron Foks 30p; Viktor Oladipo 23p)