Lebron Džejms

Tim Oklahoma Siti Tandera priredio je fantastičnu košarkašku predstavu protiv Čikago Bulsa, te su nakon produžetka trijumfovali 127:125 (22:30, 28:38, 37:27, 31:23, 9:7), dok su Sakramento Kingsi upisali 15. uzastopni poraz protiv Los Anđeles Klipersa rezultatom 138:100 (34:31, 35:30, 37:16, 32:23).

Epitet najuzbudljivijeg meča večeri pripao je obračunu “Grmljavine” i “Bikova”, a nakon sjajnog prvog poluvremena u kojem su izabranici Bilija Donovana u jednom trenutku imali čak 22 poena prednosti, Šaj Gildžijus Aleksander i družina pobrinuli su se za veliki preokret i trijumf poslije dodatnih pet minuta igre.

Aleksander je pogodio ključne “penale” za izjednačenje, da bi potom Zak Levin propustio priliku da izraste u heroja ovog meča promašivši šut za tri poena. U produžetku istakao se Majk Muskala čiji su dva dalekometna šuta za tri poena stigli na pravo odredište, a Lavin je još jednom držao svoj tim u igri. Na kraju je imao “popravni” u vidu novog šuta za pobjedu, ali nije bio precizan, pa su košarkaši Oklahoma Siti Tandera ostvarili trijumf.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Šaj Gildžijus Aleksander sa 33 poena, a ovaj meč može se okarakterisati kao njegova utakmica karijere. Od njegovih saigrača istakao se Lu Dort koji je upisao 21 poen, a skroman doprinos dao je i srpski košarkaš Aleksej Pokuševski koji je za 12 minuta na parketu ostvario učinak od pet poena, tri skoka i jedno uspješno dodavanje.

Poraženi sastav predvodio je fantastični Zek Lavin kao najbolji strijelac u oba tima (35 poena), Kobi Vajt ubacio je 22 poena, dok su Lauri Markanen i Vendel Karter upisali po 16.

Za katastrofu Sakramento Kingsa najzaslužniji su Kavaj Lenard i družina, a da stvar bude gora osim katastrofalnog poraza od 38 poena razlike (138:100) ovo je bio 15. uzastopni meč u kojem su Los Anđeles Klipersi savladali “Kraljeve”. Naime, tim Luka Voltona nije osjetio slast pobjede protiv Klipersa još od aprila 2013. godine.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već na poluvremenu, a Lenard je “brojao” do 27 iako nije ulazio u igru tokom posljednjeg kvartala, Pol Džordž je imao poen manje, dok je Markus Moris ubacio 18 poena.

Čast Kingsa branio je Marvin Begli kao najistaknutiji igrač svog tima sa 20 poena, dok je Rašon Holms ostvario učinak od 17 poena i pet skokova.

Nemanja Bjelica treći uzastopni meč nije ulazio u igru, a već postoje određene priče u košarkaškim kuloarima NBA karavana kako bi Srbin vrlo lako mogao promijeniti sredinu.