Poljska silna, Danci su bili prejaki za Argentinu, Mađarskoj pripao derbi protiv Njemačke

Na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu, Poljska je pregazila Brazil rezultatom 33:23. Danci su bili mnogo bolji od Argentine i slavili sa 31:20, dok je Mađarska savladala Njemačku rezultatom 29:28.

Brazil i Poljska su svoj meč igrali u okviru grupe B. Odlično su igrali poljski reprezentativci, odlična odbrana i brze kontre preko Arkadiusa Moritoa i Macieja Gebala su vodile poljsku reprezentaciju na odmor sa prednošću od dva gola. Rezultat je bio 13:11 za Poljsku.

Drugi dio meča je protekao u totalnoj dominaciji poljskih rukometaša. Brazilci nisu uspjeli da se nose sa pritiskom koji su stvarali njihovi protivnici. Ni Haniel Langaro nije mogao sam da vodi svoju reprezentaciju. Poljska je slavila rezultatom 33:23.

Argentina ja izašla na teren u grupi D protiv Danske. Skandinavska reprezentacija je došla kao prvi kandidat za zlatnu medalju i to su pokazali i u prvom poluvremenu. Mikel Hansen i Matias Gidsel su vodili Dance kroz prvi dio meča, rezultat je poslije 30 minuta bio 15:10 za Dansku.

Argentinci Pedro Kami i Lukas Moskarijelo su bili najbolji pojedinci u dresu “Gaučosa“, ali to jednostavno nije bilo dovoljno da bi parirali raspoloženim danskim rukometašima koji su igrali maestralno. Danska je pobijedila rezultatom 31:20.

U grupi A derbi kola su igrale reprezentacije Njemačke i Mađarske. Nije bilo sumnje da će “Panceri” biti težak protivnik, ali su mađarski rukometaši pokazali da su najbolji kada ispred sebe imaju veliki izazov. Dominik Mate i Benče Banidi su odigrali sjajno prvih 30 minuta. Na poluvremenu je bilo 15:14 za Mađarsku.

Drugi dio susreta je pružio pravi derbi kola. Nisu njemački rukometaši dozvoljavali svojim suparnicima da se rezultatski odvoje na više golova razlike. Međutim, kvalitet se na kraju pokazao, te je Mađarska uspjela trijumfovati rezultatom 29:28.