Edin Klis Bosna i Hercegovina

Rukometaši Švedske pobijedili su selekciju Bosne i Hercegovine rezultatom 30:18 (17:11). Najefikasniji na meču bio je Hampus Vane sa šest pogodaka.

Rukometaši Švedske bili su bolji od Bosne i Hercegovine sa 30:18. Igrač utakmice bio je golman Peter Johaneson koji je upisao sedam odbrana (sve u drugom poluvremenu), a vrijedi napomenuti i da je Andreas Palička takođe imao toliko odbrana.

U napadu sve je funkcionisalo kod Šveđana, a najraspucaniji bio je Hampus Vane sa šest pogodaka. U redovima Bosne i Hercegovine najefikasniji je bio Senjamin Burić sa četiri pogotka.

Na samom početku utakmice Švedska je igrala lepršavo i iskoristila je nešto stegnutiju igru “Zmajeva”. Sa dva gola Niklasa Ekberga i kontranapada Hampusa Vanea Švedska se odvojila na 5:1.

Nakon 12 minuta igre Ekberg je postigao svoj treći gol za 8:3, da bi stigao ekspresan odgovor Senjamina Burića koji je svojim drugim pogotkom “vratio” Bosnu u igru (8:4).

Na sredini prvog poluvremena, sa dva nova gola Vanea Šveđani su pobjegli na +6 (10:4). Do kraja prvog dijela izabranici Glena Solberga dobro su održavali stečenu prednost, a na odmor se otišlo priu rezultatu 17:11.

U drugom poluvremenu na gol Švedske stao je Peter Johaneson koji je imao svoj dan, a uspio je da upiše čak pet uzastopnih intervencija i tako pomogne Šveđanima da dođu do još uvjerljivije prednosti.

Golom Daniela Petersona Švedska je pobjegla na 21:13, a onda je uslijedila serija od 3:0 “Zmajeva” koji su tako prišli na 21:16. Taj rezultat bio je aktuelan do 45. minute kada je Emil Melegard sa dva uzastopna gola ponovo donio veliku prednost Skandinavcima.

Do kraja utakmice pednost se povećavala da bi utakmica na kraju završila rezultatom 30:18.

Narednu utakmicu Bosna i Hercegovina igraće za dva dana protiv Češke u 18h, dok će Švedska na megdan sa Španijom takođe za dva dana od 20:30h.

Zmaj, Poraz Zmajeva na startu Evropskog prvenstva: Švedska opravdala ulogu favorita

ŠVEDSKA – BOSNA I HERCEGOVINA 30:18 (17:11)

Švedska: Johaneson (sedam odbrana), Palička (sedam odbrana), Karlsbogard, Melegard 3, Darj 2, Daniel Peterson 2, Vane 6, Fredrik Peterson 1, Klar 5, Lagergren 1, Gotfridson 3, Bergendal, Sandel 3, Johanson 1, Valinus, Ekdal 3.

Bosna i Hercegovina:Benjamin Burić (dvije odbrane), Bojić (tri odbrane), Vukšić 1, Josip Perić 1, Senjamin Burić 4, Terzić, Haseljić, Karačić 1, Prce 3, Lukić 3, Šoljić, Keškić 1, Luka Perić 1, Draganić, Klis 2, Faljić 1.