Porto promašivao, Čelsi pobjedom jednom nogom u polufinalu (VIDEO)

Fudbaleri Čelsija savladali su na neutralnom terenu u Sevilji ekipu Porta u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona rezultatom 2:0.

Utakmicu na iznenađenje mnogih bolje su otvorili domaći koji su nametnuli visok tempo. U 12. minuti mogao je Mateus Uribe krunisati ovakvo hrabro otvaranje utakmice, ali je šutirao preko gola.

Iz praktično prvog opasnijeg napada Čelsi je došao do pogotka. Loptu je poslao Žoržinjo, a sjajno je primio Mejson Maunt koji je uputio savršen udarac po zemlji u donji lijevi ugao i tako doveo goste u vođstvo.

U finišu poluvremena fudbaleri Porta izvršili su pritisak. Žezus Manuel Korona naletio je na odbijanac, ali mu je šut blokiran u korner. Pepe je sjajno skočio nakon centaršuta iz kornera, međutim siguran na gol liniji bio je Eduard Mendi koji je sjajno skrenuo ovaj udarac u novi korner Porta. Na odmor otišlo se pri vođstvu Čelsija 1:0, iako su uputili samo jedan udarac prema golu domaćih, što je na kraju bilo dovoljno.

Početak drugog poluvremena donio je nova uzbuđenja. Maunt je zavrnuo loptu u šesnaesterac, a Timo Verner je pucao glavom malo preko prečke. U 51. minuti Musa Marega uputio je sjajan udarac u donji desni ugao, ali se Mendi dobro snašao i skrenuo loptu u korner.

Šest minuta kasnije Luis Dijaz šutirao je sa ruba šesnaesterca, ali je lopta prohujala pored desne stative i rezultat je ostao nepromijenjen. U 72. minuti Marega je pao u šesnaestercu, međutim glavni arbitar ovog susreta Slavko Vinčić samo odmahnuo na prigovore domaćih.

Prekrasno je probio sa desne strane Kristijan Pulišić i šutirao, ali je prečka ovog puta bila saveznik domaćinu. U 85. minuti nakon lošeg prijema i greške Korone loptu je oduzeo Ben Čilvel koji je izletio na golmana, lagano ga predriblao i povisio na 2:0.

Do kraja utakmice pokušali su domaći iz slobodnog udarca, ali su loše izveli centaršut koji je završio u gol-autu. Čelsi je ovom pobjedom napravio sjajnu uvertiru pred uzvrat.