U sklopu 22. kola engleskog Premijer lige Vulverhemton na “Molinju” dočekao je “Tobdžije” iz Londona, a pun plijen u vidu tri boda pripao je “Vukovima” rezultatom 2:1.

Kada je ovaj duel u pitanju akteri utakmice preskočili su uvodni dio takozvanog odmjeravanja snaga, a udarac Bukaja Sake već u drugoj minuti zatresao je stativu Rui Patrisija, ali do promjene rezultata nije došlo.

U fantastičnom ritmu trčali su fudbaleri oba tima uz evidentnu želju da što prije postignu gol, a to je i uradio upravo Saka kada se igrao deveti minut, ali intervencijom iz VAR sobe njegov pogodak poništen je zbog nedozvoljene pozicije.

Mirovale su mreže sve do 32. minuta kada je fantastičnu solo akciju predivnim udarcem u “malu mrežicu” i nebranjeni ugao gola Nikolas Pepe “Tobdžije” doveo u vođstvo.

Pred sam odlazak na petnaestominutni odmor nevjerovatnu glupost napravio je David Luiz kada je kao posljednji igrač odbrane faulirao napadača Vulverhemptona, što je dovelo do direktnog crvenog kartona i jedanaesterca. Priliku da svoju ekipu vrati u egal sa bijele tačke sigurnim udarcem iskoristio je Ruben Neves.

To je dalo vjetar u leđa “Vukovima” koji su na krilima fantastičnog udarca portugalskog fudbalera sredine terena Žoao Mutinja poveli 2:1 već u 49. minuti meča.

Vrijeme je odmicalo, a nervoza u redovima izabranika Mikela Artete evidentno se povećavala što je kulminiralo još jednim crvenom kartom i isključenjem golmana Bernda Lena u 72. minuti utakmice. On je apsolutno bez ikakve potrebe napustio šesnaesterac i rukom intervenisao na očigled svih aktera meča, tako je isključenje bilo neminovnost.

Do kraja susreta nije bilo teško fudbalerima Vulverhemptona zadržati stečeno vođstvo sa obzirom na činjenicu da su igrali sa dva igrača više, pa je pun plijen ostao na domaćem “Mulinju”.

U narednom kolu Arsenal će odmjeriti snage protiv Astone Vile predvođene Džekom Grilišem, dok će “Vukovi” dočekati još jednog favorizovanog protivnika, ovaj put Lester.