Košarkaši CSKA iz Moskve savladali su večeras nakon produžetka u Milanu istoimenu ekipu rezultatom 91:87 (17:17, 22:16, 20:25, 22:21, 11:7) u okviru 17. kola Evrolige.

Gosti su već na startu poenima Nikole Milutinova imali vođstvo od 4:0. Ruski sastav je bio u plusu sve do Zek Ledej nije pogodio za dva poena i Milano doveo u vođstvo od 9:8. Za samo minut igre ponovo gosti vode 12:9 poenima Tornike Šengelije i Daruna Hiljarda.

U posljednjem napadu, Ledej ponovo svojim poenima vraća “Manekene” u životu i prvi kvartal je okončan 17:17.

U drugom kvartalu domaći su u dva navrata vodili. Prvo Ševon Šilds (19:17), a potom i bivši igrač moskovskog tima Kajl Hajns (21:19). Danijel Heket je kasnije uspio da prvo izjednači, a potom i dovede svoj tim u prednost (23:21), odmah nakon toga je Milano uzeo tajmaut.

To nije pomoglo u nastavku italijanskom predstavniku koji je izgubio cijeli drugi period. Hiljad je trojkom 31 sekund pred kraj prvog poluvrijeme pogodio trojku i tada je bilo najveća prednost za rusku ekipu na utakmici od 39:31.

Prijao je domaćim košarkašima odmor, a ekipa Etorea Mesine vratila se u meč i uspjela je i izjednačiti rezultat.

Šilds je prvo postigao trojku nakon 5:45 minuta igre i rezultat je bio 48:45, a potom je Kevin Panter pogodio šut za tri poena i Milano je tada izjednačio 48:48.

Već u nastavku Milutinov i Majk Džejms su kombinovali pet poena i ponovo vratili CSKA koja je vodila 53:48. Domaći su bili uporni, Panter je pogodio trojku i šut za dva poena i ponovo je izjednačenje 53:53.

Finiš je bio jako neizvjesan. Luiđi Datome je bio precizan i “Manekeni” su vodili 55:53. Odmah u narednom napadu CSKA, Džejms asistira Johanesu Fojtmanu za tri poena i ponovo gosti vode 56:55. Džejms je pogodio svoju drugu trojku na 23 sekunde do kraja i povisio prednost ruskog kluba na 59:55. U posljednjem napadu u trećem kvartalu Malkom Dilejni vraća trojku na drugoj strani, i na semaforu je 59:58.

Skoro tri minute u posljednjoj četvrtini igrao se koš za koš. Džoel Bolomboj je realizovao dva uspješna slobodna bacanja i CSKA se odvojio kod rezultata 66:62.

Akteri meča su u drugoj polovini posljednjeg perioda donijeli uzbudljiv meč. Konstantno se mijenjala prednost i jednih i drugih. Heket je dva puta izborio slobodna bacanja i sva četiri penala je pogodio (72:69).

Ruski predstavnik nije ispustio do kraja vođstvo, iako je Ledej sa linije slobodnih bacanja smanjio rezultat na 76:75, Milutinov je ekspresno na drugoj strani vratio za šutem za dva poena 78:75.

Dilejni je 11 sekundi prije kraja pogodio za dva poena i izjednačio na 79:79. Isti igrač je faulirao Džejmsa sekund prije kraja, a Amerikanac je jedno pogodio, a drugo slobodno bacanje promašio 80:79. Na drugoj strani Heket je faulirao Hajnsa, a ovaj je od dva penala pogodio samo jedno, i utakmica je otišla u produžetak.

U produžetku je igrala samo jedna ekipa košarku, a to je CSKA. Sa poenima Nikite Kurbanova i Heketa, ruski sastav se odvojio kod rezultata 87:82. Ledej je kasnije sa linije penala smanjio na 87:84, a onda je Heket trojkom potvrdio pobjedu CSKA (90:84). Do kraja je Dilejni pogodio šut za dva poena uz faul i postavio konačan rezultat 91:87.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Majk Džejms sa 20 poena, dok je na drugoj strani Zek Ledej imao poen više.

U narednom kolu CSKA će igrati u gostima protiv Baskonije, dok će Milano protiv Real Madrida.