Jedanaest utakmica je odigrano u NBA ligi u noći između srijede i četvrtka, a na našem portalu možete pročitati i pogledati izvještaj sa svih terena.

Šesti poraz nakon samo sedam odigranih mečeva u novoj sezoni, Toronto Reptorsi su doživjeli u Finiksu gdje su poraženi od Sansa rezultatom 123:115.

Šampion NBA lige iz 2019. godine je bio ravnopravan rival samo u prvom poluvremenu, da bi u nastavku Devin Buker, Kris Pol i ostatak družine potpuno preuzeo inicijativu i na kraju slavio šestu pobjedu iz osam odigranih mečeva.

Buker je sa 24 poena bio najbolji u pobjedničkom sastavu, dok je kod Reptorsa Paskal Siakam sakupio 32 poena.

Status favorita je opravdao Orlando Medžik koji je na domaćem terenu ponovo bio bolji od Klivlend Kavalirsa, ovaj put sa 105:94.

Gosti su bolje počeli, imali su dvocifren rezultatski plus u prvom kvartalu (19:7), međutim serijom 15:2 u drugoj četvrtini, Medžik je preokrenuo stanje na semaforu i do kraja meča samo uvećavao stečenu prednost. U par navrata u posljednjoj četvrtini, tim Stiva Kliforda je imao i 21 poen prednosti. Ipak, meč će ostati u sjenci teške povrede Markela Fulca koji je pokidao prednje ukrštene ligamente i za njega je sezona okončana.

Terens Ros je sa 20 poena bio najbolji u pobjedničkom timu, kod je kod Kavalirsa 21 poen imao Kolin Sekston.

Nikakvo iznenađenje nisu dozvolili ni Baksi koji su u Milvokiju rutinski savladali Detroit Pistonse, bilo je 130:115.

Baksi su vodili od početka do kraja, a sredinom druge četvrtine je već bilo 20 razlike (67:47) za Janisa Adetokunba i drugove, pa je tada bilo jasno u kom smjeru će ići ovaj okršaj. Imali su izabranici Majka Badenholzera i +34 (92:58) početkom trećeg perioda, ali su u finišu spustili gas i tako pružili priliku Pistonsima da časno polože oružje.

Već pomenuti Adetokunbo je standardno bio najbolji u svom timu sa 25 poena, a Džerami Grent je sa 29 bio bolji od ostalih u poraženom sastavu.

Senzaciju večeri priredio je Oklahoma Siti Tander trijumfom kod Pelikansa u Nju Orleansu sa 111:110.

Igralo se u naletima od početka do kraja, utakmica je obilježena sa dosta serija i preokreta, a u takvim okolnostima, sasvim normalno je bilo da se pobjednik odluči u samom finišu. Junak Tandera bio je veteran Džordž Hil kome ruka nije zadrhtala i koji je ubacio odlučujuća dva slobodna bacanja za pobjedu svog tima. Imao je Nikel Aleksander-Voker šansu da donese trijumf Pelikansima, ali nije pogodio potpuno otvoren posljednji šut na meču.

Šej Gildžs-Aleksander je sa 21 poenom predvodio Tander do trijumfa, dok je Zajon Vilijamson sa 29 bio najbolji pojedinac u redovima Pelikansa.

Do četvrte pobjede u sezoni, Sakramento Kingsi su stigli savladavši Čikago Bulse u Kaliforniji rezultatom 128:124.

Kingsi su bili bolji u prvom poluvremenu, u jednom navratu su imali i +10 (52:42), međutim Kobi Vajt i Zek Lavin su se potrudili da Bulsi na veliki odmor odu samo sa -3 (62:59). U nastavku, tim iz Čikaga je u par navratio imao i rezultatski plus, a posljednji put se to desilo pri rezultatu 108:105 za goste. Tada je ruki franšize iz Sakramenta Tajriz Halibarton pogodio trojku, a u sljedećem napadu je Rašon Holms donio novu prednost (110:108) domaćima. Odlučujući šut pogodio je Badi Hild za 123:119, uz faul, pa je nakon ubačenog penala razlika bila nedostižnih pet poena (124:119).

Holms je sa 24 poena bio najefikasniji u redovima Kingsa, a Bulsima nije pomoglo ni 36 poena odličnog Vajta.

U jednom od derbija večeri, Los Anđeles Klipersi su u San Francisku pobijedili Golden Stejt Voriorse rezultatom 108:101.

Gosti su vodili čitavim tokom prvog poluvremena, a u par navrata su imali i dvocifrenu prednost. Sajnim finišom druge dionice, Voriorsi su na petnaestominutnu pauzu otišli sa minimalnim zaostatkom (52:51). U nastavku su Klipersi ponovo stigli do visokih +12 (78:66), da bi tada uslijedila serija 18:2 izabranika Stiva Kera za potpuni preokret (89:83).

Ipak, Pol Džordž i Luk Kenard su trojkama vratili rezultat u egal, a onda je uslijedio niz koševa Kavaja Lenarda. Čovjek odluke bio je Francuz Nikolas Batum koji je sa dva uzastopna pogotka van linije 7,25m otklonio sve dileme oko pobjednika u San Francisku.

Džordž i Lenard su imali po 21 poen što ih je učinilo najefikasnijim pojedincima večerašnjeg okršaja. Jako slabo veče je imao Stef Kari koji je ubacio samo 13 poena što je za njegove standarde ispod svakog prosjeka.