Fudbaleri Posušja i Tuzla sitija remizirali su 1:1 u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, a golove su postigli Josip Serdarušić u 63. minutu i Petar Mišić u 82. minutu.

Najbitnija dešavanja na meču počela su od 35. minuta kada je Bakir Brajlović odbranio penal Luki Lučiću, pa je Jasmin Čeliković u 43. minutu dobio crveni karton. Josip Serdarušić je u 63. minutu iskoristio drugi penal za Posušje, no Petar Mišić fantastičnim golom izjednačio na 1:1 u 82. minutu.

Utakmica je počela u mirnijem ritmu i na samom startu Tuzla siti je više napadala, ali nisu stvarali konkretne prilike. Prva šansa na meču bila je u 15. minutu kada je Luka Begić prošao po lijevoj strani i ubacio u šesnaesterac no Tomislav Barišić je promašio loptu. Većinom se igralo na sredini terena i golmani su mogli mirno posmatrati ovaj meč, jer nisu imali puno posla.

Prvo veliko uzbuđenje dogodilo se u 35. minutu kada je Jasmin Čeliković srušio Begića u šesnaestercu, a sudija Miloš Gigović je pokazao na bijelu tačku. Luka Lučić je preuzeo odgovornost, no Bakir Brajlović mu je odbranio penal. U 43. minutu Begić je prošao Čelikovića po desnoj strani, a igrač Tuzla sitija ga ja zaustavio rukama i tako je dobio drugi žuti karton, čim je ostavio svoj tim s igračem manje.

penala, Posušju zbog predivnog gola Mišića nisu dovoljna dva penala i igrač više

Igrači Posušja su u drugo poluvrijeme ušli s igračem više i odmah su željeli da to materijalizuju, no nisu mogli napraviti dobru šansu da ozbiljnije ugroze Brajlovića sve do 63. minuta. Tada je Samir Efendić igrao rukom, a Josip Serdarušić je uzeo loptu i zatresao je mrežu sa bijele tačke za vođstvo domaćina od 1:0.

Poslije toga su igrači Posušja nastavili s napadima i kontrolisali su meč, dok s druge strane gosti nisu mogli nikako da preuzmu kontrolu i krenu u napad po izjednačenje. Ipak u 82. minutu Adnan Džafić je ubacio u šesnaesterac i na tu loptu je naletio Petar Mišić te je predivnim volejem zakucao u mrežu domaćina za 1:1.

Nakon toga dvije dobre šanse su imali Zvonimir Vukoja i Luka Begić, no prvu je zaustavoio Brajlović, a drugu je lošim šutem upropastio igrač Posušja. Do kraja nije bilo uno dešavanja na terenu i meč je završen rezultatom 1:1.

U narednom kolu Tuzla siti dočekuje Zrinjski, a Posušje dočekuje Leotara.