Fantastičnu utakmicu 26. kola Serija A u Torinu su odigrali Juventus i Lacio. Domaći sastav je s tri gola u 20 minuta uspio doći do preokreta i na kraju slaviti rezultatom 3:1.

Lacio je od samog početka pokazao da zna šta želi večeras u Torinu i hrabro je krenuo s napadačkom igrom. Već u petoj minuti Muhamed Fares se našao u dobroj poziciji iz koje je uputio udarac koji je preletio malo iznad prečke. Sergej Milinković-Savić je samo četiri minuta poslije imao priliku da iz slobodnog udarca ugrozi gol Vojćeha Šćesnog, ali je njegov udarac otišao pored gola. A u četrnaestoj minuti Lacio je stigao do pogotka.

Neoprezno dodavanje Dejana Kuluševskog prema Merihu Demiralu presjekao je Hoakin Korea koji se sjurio prema golu i prelijepim driblingom prevario turskog defanzivca nakon čega je udarcem u lijevu stranu ostavio golmana Juventusa u raskoraku i doveo ekipu iz Rima u prednost od 1:0.

Milinković-Savić je novu priliku imao u 20. minuti, a tada je odličan udarac sa linije 16 metara dobrom odbranom zaustavio Šćesni. A pet minuta poslije desila se sporna situacija u kojoj je Vesli Hudt igrao rukom u svom šesnaestercu, a glavni sudija meča nije želio poslušati nagovaranje Juventusovih igrača i pogledati snimak te situacije.

U 38. minuti Juventus se konačno budi i dolazi do prve prave prilike. Federiko Bernardeski je ubacio loptu pred gol gostiju iz slobodnog udarca, a najviši u skoku bio je Danilo čiji udarac prolazi pored desne stative gola Pepea Rejne

Minutu poslije domaća ekipa stiže do izjednačujućeg gola. Prekrasna akcija završena je dodavanjem Alvara Morate za Adriena Rabijoa koji kao iz topa šutira iz bočne pozicije šesnaesterca i pogađa prvi ugao iznad Rejnine glave, te time postavlja rezultata prvog dijela igre na 1:1.

Odmah na početku drugog poluvremena obje ekipe stvorile su po opasnost pred protivničkim golom. Prvo je Federiko Kjeza uputio obećavajući udarac koji je odbranio Rejna, a već u sljedećem napadu je Miliković-Savić ostao usamljen na liniji peterca pred golom Juventusa ali je udarcem glavom pogodio prečku.

Dvanaesti minut nastavka donio je preokret. Kjeza je osvojio duel sa Gonzalom Eskalanteom na sredini terena i uputio pas prema Morati, koji uspješno neutrališe svog čuvara Hudta i pogađa gornji lijevi ugao Rejninog gola.

A samo minut poslije isti igrač je doveo svoju ekipu do dva gola prednosti. Milinković-Savić je bespotrebno faulirao Arona Ramsija koji je s loptom napuštao šesnaesterac u smjeru korner zastavice. Morata je takav poklon objeručke prihvatio i s bijele tačke uputio precizan udarac u desnu stranu gola.

Lacio se do kraja nije uspio oporaviti od ekspresnog preokreta domaće ekipe, a Juventus nije imao razloga za igrati otvoreno do kraja utakmice i tako smo ušli u manje intenzivan dio utakmice.

Tek u 79. minuti Korea se izborio za malo prostora unutar šesnaesterca odakle je uputio udarac, ali je ovaj put bio neprecizan pa je lopta otišla pored gola.

U preostalih deset minuta regularnog dijela, kao i tri minute sudijske nadoknade ekipe nisu uspijevale stvarati konkretne prilike, pa je utakmica okončana pobjedom Juventusa rezultatom 3:1.

Pobjedom je Juventus došao do treće pozicije na tabeli, odakle zaostaje jedan bod za Milanom, te sedam bodova za vodećim Interom. Lacio je propustio priliku da se već nakon ovog kola nađe u društvu šest ekipa koji će predstavljati Italiju u evropskim takmičenjima naredne godine, ali Rimljani imaju itekako razloga nadati se elitnim takmičenjima, jer im Napoli bježi samo jedan bod, a Roma i Atalanta četiri, odnosno šest.