U najzanimljivijoj utakmici večeri u NBA ligi, Boston Seltiksi su odnijeli pobjedu u Majamiju zahvaljujući pogotku Pejtona Pričarda u posljednjoj sekundi susreta za trijumf 107:105 (34:26, 19:19, 27:35, 27:25).

Seltiksi su sjajno otvorili derbi večeri. Džejlen Braun i Džejson Tejtum su šuterski veoma bili raspoloženi i već u prvom kvartalu, prednost ekipe iz Bostona je bila dvocifrena (21:9). Nastavili su izabranici Breda Stivensa da uvećaju vođstvo i u drugoj četvrtini kada je bilo maksimalnih +17 (49:32), ali Hit je ipak uspio da spusti zaostatak i da na veliki odmor ode sa prihvatljivih -8 (53:45).

Trojkama Dankana Robinsona i Kelija Olinika, domaći su već na startu drugog poluvremena uspjeli da vrate meč u egal, a kada je Džimi Batler poentirao na obruču, došli su i do preokreta (60:59). Sve do same završnice duela, igralo se uglavnom koš za koš, pa se u posljednje četiri minute ušlo pri rezultatu 95:95. Tada se Braunu i Tejtumu priključuje Danijel Tajs i Seltiksi prave 10:0 seriju i odlaze na 105:95, 70 sekundi prije kraja regularnog vremena.

Činilo se da je sve gotovo, Erik Spolstra je tada zatražio minutu odmora, a po izlasku iz tajm-auta, Robinson je pogodio trojku, a onda nakon protraćenog napada Seltiksa, isti igrač je ponovo bio precizan van linije 7,25m i to uz faul, te je zaostatak smanjen na -3 (105:102). Uslijedio je još jedan neuspješan pokušaj ekipe iz Bostona, što je ovaj put kaznio Goran Dragić novom trojkom za Hit koji je tako istopio -10 za samo 60 sekundi igre (105:105).

Ipak, posljednji napad na utakmici je pripao gostima. Markus Smart je preuzeo odgovornost i pokušao prodorom da pogodi, ali nije bio precizan. Svejedno, do lopte je došao mladi Pejton Pričard i iz ofanzivnog skoka poentirao za veliki trijumf svoje ekipe (107:105)!

Tejtum je bio najefikasniji sa 27 poena, dok je Braun dodao 21. U poraženom sastavu, Batler je sa 26 poena bio bolji od ostalih.