Atletiko Madrid i Viljareal remizirali su bez golova na “Vanda Metropolitanu” u petom kolu Primere, dok je Eibar sa igračem manje pobijedio Valjadolid na gostujućem terenu.

Moi Gomez je prvi mogao dovesti Viljareal u vođstvo, ali je Jan Oblak dobro reagovao u šesnaestercu u četvrtoj minuti. Mario Gaspar je odlično šutirao u 19. minuti, no ponovo je Oblak bio na visini zadatka. Nije bilo puno uzbuđenja u Madridu nakon toga, Atletiko je imao više loptu u svojim nogama, ali nisu uspjevali pronaći način da zaprijete “Žutoj podmornici”. Tek u 80. minuti Dijego Kosta je imao fenomenalnu priliku, ali je izblokiran u posljednjem trenutku i ostao je rezultat 0:0.

Puno više uzbuđenja bilo je u Valjadolidu, gdje je domaći klub izgubio od Eibara iako su imali igrača više. Poveo je Eibar u 29. minuti iz kaznenog udarca, a strijelac je bio Esteban Burgos. Toni Vilja je u 40. minuti izjednačio rezultat i sa 1:1 se otišlo na petnaestominutnu pauzu.

Nakon samo tri minute igre u drugom poluvremenu domaći su mogli do vođstva. Serhio Gvardiola je izveo jedanaesterac, a srpski reprezentativac Marko Dmitrović zaustavio taj udarac. Glupost je napravio Pape Diop u 73. minuti kada je zaradio direktan crveni karton, te svoju ekipu ostavio da igra sa igračem manje. Ipak, Eibar je i tako uspio postići pogodak vrijedan tri boda, a to je učinio Kevin Rodrigez u 90. minuti utakmice.