Official logo

U okviru 15. kola španske Primere svoj meč su igrali Hetafe i Selta Vigo, kao Alaves i Eibar, te Betis i Kadiz. Slavili su Betis i Alaves, a Hetafe i Selta su podijelili bodove u remiju.

Hetafe je na svom “Alfonso Perez“ stadionu dočekao Seltu i podijelio bodove sa gostima. Za domaće je u sedmom minutu pogodio Damijan Suarez, da bi iz penala u 17. minutu sjajni Ijago Aspas donio konačan rezultat, 1:1.

Hetafe u idućem kolu ide na teško gostovanje Atletiko Madridu, dok Selta Vigo igra domaći meč protiv Hueske.

Eibar je gostovao u Baskiji, ekipi Alavesa. Poveli su gosti preko Pedra Leona u četvrtom minutu, međutim to je bilo sve od “Armerosa“. Edgar Mendez je izjednačio rezultat u 41. minutu, a samo šest minuta kasnije za domaće je još pogodio i Dejverson. Na kraju je ostalo 2:1 za Alaves.

Alaves u idućem kolu gostuje ekipi Osasune, dok će Eibar igrati na “Kamp nou” protiv Barselone.

Betis je na svom “Benito Viljamarin“ terenu ugostio tim Kadiza. Za “Zeleno-bijele” je pogodio Gvido Rodrigez u 71. minutu, a to se ispostavilo dovoljnim za minimalni trijumf i nova tri boda. Rezultat je ostao do kraja 1:0 za Betis.

Betis u sljedećem meču gostuje ekipi Levantea, a Kadiz dočekuje Valjadolid.