Nerman Fatić

Nerman Fatić se plasirao u finale Čelendžera u Rumuniji.

Bh. teniser će u finalu u Sibiu igrati protiv još jednog bh. tenisera – Damira Džumhura. On je nešto ranije pobjedom protiv Nikolasa Jonela iz Belgije osigurao plasman u finale.

Fatić je nakon tri seta bio bolji od Federika Korije rezultatom 4:6, 6:4, 6:3.

Dobro je Fatić krenuo u meč i poveo sa 2:0 na samom startu, ali je poklekao u finišu seta i dozvolio Argentincu dva brejka, s kojima je ovaj došao do prednosti i osvojenog prvog seta.

U drugom setu Fatić je takođe odmah napravio brejk i poveo sa 2:0. Malo je nedostajalo da se ponovi scenario iz prvog seta, ali je s dva izgubljena servis gema Fatić uzvratio sa dva brejka i tako izjednačio rezultat u setovima.

I u trećem setu Fatić je prvi napravio brejk. Uspio je Kori da anulira tu prednost, ali je naredni brejk bh. tenisera bio odlučujući i s drugom meč loptom Fatić se plasirao u finale.

Finale protiv Džumhura je na rasporedu sutra od 10 časova.