Promo izdržao nalete Posušja pa ubjedljivo slavio pred svojom publikom

Promo je u okviru 20. kola Lige BiH na svom parketu savladao Posušje sa 88:68. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Šejn Getling sa 22 poena, koliko je na drugoj strani imao i Lovre Bašić.

Izabranici Bobana Ninića su tako stigli do osmog trijumfa iz 17 odigranih susreta, čime su obezbijedili opstanak u najvišem rangu domaćeg šampionata, dok su gosti sada na omjeru od devet pobjeda i devet poraza.

Promo je odigrao mnogo bolje prvo poluvrijeme, a Posušje je u drugom uspjelo uhvatiti priključak, ali ne i doći do preokreta, tako da su bodovi u konačnici ipak ostali u Donjem Vakufu.

kimi ks bih

Ibrahim Mulaomerović je odlično otvorio meč i uz podršku Ivana Pendića je doveo Promo do 8:0. Tajri Grifin je smanjio na 8:2, međutim odmah je uslijedio odgovor Dine Alkića i domaćini su nastavili kontrolisati meč.

Postepeno su povećavali prednost, koja je poenom Šejna Getlinga otišla na +10 (18:8), koliko je iznosila i nakon deset minuta igre (26:16).

Druga četvrtina je takođe pripala raspoloženom timu iz Donjeg Vakufa. Alen Vigins ju je započeo sa dva poena za Posušje, no uslijedila je serija domaćina od 12:0, koju su kreirali Uroš Ilić, Eman Šertović, Getling i Aleksandar Ilić.

Ante Leko je smanjio na 38:20, a u nastavku se uglavnom igralo koš za koš, te je Promo na veliki odmor otišao sa +19 (48:29).

275771032 492819118977781 7299750266365816543 n

Posušje je u trećoj dionici započelo svoj put ka priključku. Lovre Bašić, Ivica Širić i Vigins su smanjili na 55:39, a ovaj posljednji je u drugoj polovini perioda dodatno približio svoj tim na -11 (63:52).

Domaćini su uzvratili preko Mulaomerovića i Getlinga, a Bašić je svojom realizacijom postavio rezultat kojim se ušlo u odlučujućih deset minuta, 68:56.

Bolji momentum gostiju se nastavio i u četvrtom kvartalu, a Bašić je nakon nešto manje od dva minuta igre u njemu pogodio trojku kojom je smanjio na samo -5 (68:63). Ninić je reagovao tajm-autom, a njegovi košarkaši ni poslije njega nisu uspjeli prekinuti seriju protivnika.

Ipak, Posušje nije iskoristilo prazan hod Proma, a “Momci sa Vrbasa” su se postepeno ponovo odlijepili na dvocifrenu razliku (74:63), poslije trojke Uroša Ilića.

Minut odmora je pozvao i Domagoj Kujundžić, ali gostujući igrači više nisu imali snage za preokret i konačan rezultat je glasio 88:68 u korist Proma.

getling promo

U narednom kolu, Promo će igrati protiv Mladosti u gostima, a Posušje na svom parketu dočekuje Slobodu.

PROMO – POSUŠJE 88:68 (26:16, 22:13, 20:27, 20:12)

Promo: Getling 22, Šertović 3, Alkić 11 (11 sk), U. Ilić 9, A. Ilić 11, Pendić 18, Mulaomerović 14, Ugarak 0

Posušje: Ramljak 0, Jukić 0, Bašić 22, Širić 11, Kovač 0, Grifin 5, Šušnjar 0, Leko 11, Vigins 19

Sudije: Obradović, Ćavar, Čavara

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.

ZA NOVE POBJEDE: Meridian ponosni sponzor KK Promo