U okviru trećeg kola Lige BiH, Promo je na svom parketu savladao Zrinjski sa 74:72. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Šejn Getling sa čak 32, a pratio ga je Dilan Karl sa 18 postignutih poena.

Izabranici Bobana Ninića su stigli do svog prvog trijumfa nakon dva odigrana duela, a Mostarci su takođe na polovičnom učinku.

Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja. Zrinjski je većim dijelom bio u prednosti, ali domaćini su se u četvrtom kvartalu vratili i preko sjajnog Šejna Getlinga stigli do preokreta i slavlja.

Promo, Promo na krilima fantastične partije Getlinga odbranio domaći teren protiv Zrinjskog

Omar Pajić je otvorio susret trojkom za Zrinjski, a na 3:2 je smanjio Šejn Getling. Mile Čović je nedugo zatim pogodio drugi šut za tri svog tima, ali Promo nije dopuštao protivnicima da se odlijepe i Dilan Karl je na polovini perioda izjednačio na 10:10.

Uslijedila je bolja serija Mostaraca, koji su preko Josipa Čovića, sjajnog zakucavanja Dragana Džajića, Pajića i Daniela Zovke poveli sa 17:10. Ipak, domaćini su na krilima raspoloženog Džeroma Edžera smanjili zaostatak i na prvu pauzu se otišlo sa 19:17 za “Plemiće”.

Druga dionica je bila izuzetno neefikasna sa obje strane. Daniel Zovko i Josip Čović su doveli svoj tim do 23:17, a Ivan Pendić je polovičnim učinkom sa linije penala smanjio na 23:18. Mostarci su zatim ponovo kreirali dobar niz uspješne realizacije i stigli do dvocifrene prednosti (30:18).

Uroš Ilić ih je prekinuo za 30:20, a onda je došlo do praznog hoda i jednih i drugih. Getling i Dilan Karl su probudili tim iz Donjeg Vakufa, a Pajić je ubačenim slobodnim bacanjem postavio rezultat koji je stajao na semaforu nakon 20 minuta igre, 33:28.

Treći kvartal je započeo nešto konkretnijom igrom Zrinjskog, koji je nakon dva i po minuta trojkom Matea Zovke došao do +9 (40:31). Nakon više od 120 sekundi bez rješenja na obje strane, isti igrač je povećao na 42:31.

Getling je ponovo povukao svoju ekipu i uz Aleksandra Ilića smanjio na 42:37, odgovorio mu je Josip Naletilić, a potom se uglavnom igralo koš za koš i u finalnu dionicu se ušlo sa 54:49 za Mostarce.

Ninićevi izabranici su u četvrtoj četvrtini pokazali karakter i uveli duel u neizvjesnu završnicu. Getling i Karl su preokrenuli na 55:54 nakon nešto više od dva minuta igre, a Zrinjski je izjednačio na 55:55 polovičnim učinkom Matea Zovke sa penala. Getling je nastavio u odličnom ritmu, a goste je poenima i asistencijama predvodio iskusni Josip Naletilić.

Getling je na dva minuta do kraja bio precizan za 67:65 za Promo, a u posljednji minut se ušlo sa 69:67 za domaćine, nakon što je Dino Alkić pogodio na Getlingov pas. Čović je izjednačio na 69:69, ali onda je na scenu stupio Getling, koji je na 20 sekundi do kraja poslije ofanzivnog skoka i asistencije Alkića dao trojku za 72:69.

Naletilić je na drugoj strani promašio oba slobodna bacanja i tu je bio kraj za Zrinjski, a konačan ishod je glasio 74:72 u korist sastava iz Donjeg Vakufa.

U narednom kolu, Promo će igrati protiv Radnika u Bijeljini, a Zrinjski će na svom parketu dočekati Slobodu.

PROMO – ZRINJSKI 74:72 (17:19, 11:14, 21:21, 25:18)

Promo: Edžer 10, Getling 32, Džihan 0, Alkić 2, U. Ilić 2, A. Ilić 5, Karl 18, Pendić 5

Zrinjski: Soldo 5, M. Zovko 6, Naletilić 15, Perković 0, Zlomislić 0, J. Čović 13, M. Čović 15, Pajić 13, Džajić 2, D. Zovko 3

Sudije: Babić, Petković, Vavan

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.