Promo je na svom parketu u okviru 12. kola Lige BiH savladao Bosnu sa 95:81. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Aleksandar Ilić sa 19, pratio ga je Šejn Getling sa 18, dok se na drugoj strani istakao Enis Memić sa 26 poena.

Ekipa iz Donjeg Vakufa je stigla do petog trijumfa iz 11 odigranih susreta, dok su “Studenti” sada na omjeru od tri pobjede i osam poraza.

Kao što rezultat pokazuje, utakmica nije bila neizvjesna. Bosna je igrala bez Alija Mašića i sa samo šest igrača u rotaciji, što su domaćini iskoristili i u drugoj dionici praktično riješili pitanje pobjednika.

Promo, Promo na svom parketu veoma siguran protiv Bosne

Meč je otvoren nešto lošije sa obje strane. Ivan Pendić je trojkom doveo domaćine u vođstvo, a Bosna je do prvog poena stigla nakon dva i po minuta igre preko Enisa Memića, koji je bio polovičan sa linije penala.

Šejn Getling je potom povezao dva pogotka van linije 6,75m, ali samo on i Pendić su bili raspoloženi kod domaćih, što je tim iz Sarajeva iskoristio i vratio se u igru, te na prvu pauzu otišao sa minimalnom prednošću (23:22).

Druga četvrtina je u potpunosti protekla u znaku Proma. Košarkaši Bobana Ninića su bili dominantni na obje strane parketa, odmah su ponovo preuzeli rezultatski plus, a Dilan Karl je nakon tri i po minuta pogodio za dvocifrenu prednost (34:23).

Domaćini su nastavili u fantastičnom ritmu, dok Bosna nije uspijevala pronaći željeni ritam i nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 52:31 za ekipu iz Donjeg Vakufa.

Bosna je u trećem i četvrtom kvartalu pokušavala uhvatiti priključak, međutim “Momci s Vrbasa” su odbijali svaki njihov nalet. Kapiten Admir Džihan je pogodio šut za tri za 69:44, a gosti su ipak donekle smanjili zaostatak i u odlučujući period se ušlo sa 73:51.

Četvrta četvrtina nije donijela previše rezultatskog uzbuđenja, Promo je uspješno održavao vođstvo, a šansu su u posljednjem minutu dobili mladi Amel Smajić i Mensur Čavak, koji su zabilježili dva poena, odnosno asistenciju, dok je konačan ishod susreta glasio 95:81.

U narednom kolu, Promo će igrati protiv Širokog u gostima, a Bosna na svom parketu dočekuje Slobodu.

PROMO – BOSNA 95:81 (22:23, 30:8, 21:20, 22:30)

Promo: Edžer 8 (9as), Getling 18, Džihan 5, Alkić 4, U. Ilić 13, A. Ilić 19, Čavak 0, Karl 12, Pendić 14, Mulaomerović 0, Smajić 2

Bosna: Islamović 4, Dejvis 21, Fazlić 8, Miladinović 9, Memić 26, Bulašvili 13

Sudije: Porobić, Babić, Komar

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.