Promo je u Sarajevu savladao Bosnu rezultatom 71:68 (15:11, 22:21, 21:14, 13:22) u okviru 13. kola Lige BiH.

Dosta “tvrdo” su oba tima otvorila okršaj u sarajevskoj “Skenderiji”. Bosna je prvi put poentirala tek nakon šest minuta košarke preko Luke Igrutinovića, ali Promo taj slab početak domaćih nije iskoristio maksimalno, te su u tom trenutku vodili samo sa 8:2. Sastav Ahmeta Pašalića je veoma brzo spustio zaostatak na samo dva poena (10:8), međutim tada prvo poentira Antonio Vejd, a onda trojkom Miloš Kostić vraća visokih +7 (15:8) za klub iz Donjeg Vakufa. Do kraja prvog kvartala, trojku je za Bosnu ubacio Jure Besedić, pa se na dvominutnu pauzu otišlo pri rezultatu 15:11 za “Momke sa Vrbasa”.

“Studenti” su poenima Miloša Grubora držali priključak od jednog posjeda zaostatka (19:17) na startu druge dionice, ali tada Promo na krilima Miloša Kostića i Željka Klještana pravi seriju 13:0 i odlazi na maksimalnih +15 (32:17). Odgovorila je Bosna preko svog plejmejkera Muhameda Pašalića koji je inicirao 11 uzastopnih poena svog tima za prilazak na 32:28, a na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 37:32 za tim iz Donjeg Vakufa.

Promo, Promo se kockao, ali na kraju odnio velika dva boda iz Sarajeva

Skoro čitavim tokom treće četvrtine, igralo se koš za koš u glavnom gradu Bosne i Hercegovine. Vejd na jednoj i Igrutinović na drugoj strani su bili uglavnom zaduženi za postizanje koševa, a kada je novopridošli član Bosne Sead Hadžifejzović ubacio van linije 6,75m, bilo je 49:46 za Promo na dvije i po minute do kraja trećeg perioda igre.

U tom trenutku, kao da je neko ugasio svjetlo domaćima. Sastav trenera Pašalića je potpuno nestao sa terena, a seriju 16:0 za Promo koja će uslijediti i koja će prelomiti utakmicu, započeo je Nedim Mustafica svojom trojkom. Na to se nadovezao i pogodak Kostića sa distance, a do kraja treće četvrtine su poentirali i Amerikanci gostiju (Vejd i Si-Džej Vilson), pa je tim Bobana Ninića vodio 58:46 poslije 30 minuta košarke.

Činilo se da će posljednja četvrtina biti samo formalnost u trenucima kada je Promo vodio 66:49, ali tada Bosna odgovara svojom serijom 11:0 i smanjuje na 66:60. Imao je Hadžifejzović tada priliku da sa dva slobodna bacanja uvedu susret u neizvjesnu završnicu, ali oba puta je bio neprecizan, pa su bodovi otišli za Donji Vakuf. Na kraju, konačan rezultat je bio 71:68 za goste.

Najbolji pojedinac u pobjedničkom sastavu bio je Vilson sa 16 poena, dok je Kostić upisao dva manje. Igrutinović je u redovima Bosne ubacio 27 poena, ali to nije bilo dovoljno za trijumf njegovog tima.

Ovo je za Promo bila peta pobjeda iz 12 odigranih mečeva u sezoni, dok je Bosna na učinku 5-6 sa utakmicom manje.