, Propala istorijska partija Mičela, revolveraški obračun pripao Mareju za 1-0 Nagetsa!

U prvoj utakmici ovosezonskog NBA plej-ofa, Denver Nagetsi su rezultatom 135:125 savladali Jutu Džez nakon produžetka.

Nagetsi su utakmicu otvorili sa čak sedam trojki u prvoj četvrtini, pa je utisak da je prednost od šest poena razlike (31:25) nakon 12 minuta košarke bila nedovoljno visoka u odnosu na prikazano. U drugoj dionici su izabranici Majka Melouna stigli i do maksimalnih +12 (59:47), ali serijom 5:0, ekipa iz Solt Lejk Sitija je na poluvrijeme otišla sa više nego pristojnih -7 (59:52).

U nastavku je potpunu kontrolu utakmice preuzeo Donovan Mičel. Najbolji igrač Jute je predvodio svoj tim do preokreta u trećoj dionici, pa je na semaforu nakon tri četvrtine košarke pisalo 83:78 za Jutu!

U četvrtoj četvrtini niti jedna ekipa nije imala veću prednost od pet poena razlike, a u samom finišu viđena je prava drama. Revolveraški obračun su u poslednjih nekoliko minuta imali Mičel na jednoj i Marej na drugoj strani, pa se u posljednjih 45 sekundi ušlo sa rezultatom 113:113. Na liniji slobodnih bacanja je prvo Nikola Jokić bio precizan oba puta, a potom je Mičel isto uradio na drugoj strani za 115:115, 20 sekundi prije kraja regularnog dijela meča.

Šut za pobjedu Nagetsa je imao Jokić, ali je Gober sjajnom odbranom odveo susret u produžetak.

U dodatnih pet minuta, na parketu je postojala samo jedna ekipa. Nagetsi su produžetak započeli serijom 8:0, a povratka za Mičela i drugove nije bilo. Na kraju, konačan rezultat je bio 135:125.

Sa 36 poena, Džamal Marej je predvodio Nagetse do trijumfa u prvom meču ove plej-of serije, a Nikola Jokić je zabilježio dabl-dabl (29 poena i 10 skokova).

Na drugoj strani, istorijsku utakmicu za Jutu Džez je odigrao Donovan Mičel. Najbolji igrač Jute je utakmicu završio sa 58 poena, najviše u istoriji jednog igrača franšize iz Solt Lejk Sitija u plej-ofu.