Official photo

Danas je odigrano posljednje kolo Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a pobjede su ostvarili GOŠK, Čapljina, Radnik, TOŠK, Budućnost, Vis Sim Bau, Zvijezda i Jedinstvo.

Fudbaleri GOŠK-a savladali su ekipu Rudara iz Kaknja rezultatom 3:0. Dženan Haračić je pogodio sa bijele tačke za vođstvo domaćina, da bi u 20. minuti Haris Rizvanović povisio na 2:0. Na startu drugog poluvremena Haračić je postigao svoj drugi pogodak i tako postavio konačan rezultat ove utakmice.

Čapljina je u gostima slavila sa 2:0 protiv ekipe Travnika. Strijelci za goste bili su Edin Novaković i Marsel Mace, a vrijedi napomenuti da je od 22. minute Mufid Salčinović dobio crveni karton, da bi u 75. minuti drugi žuti dobio Muzafer Ivković. Pored ove pobjede Čapljina će preseliti u niži rang takmičenja.

Budućnost je u Banovićima pobijedila novog šampiona Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine ekipu Posušja minimalnim rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Muris Pirić u 67. minuti utakmice.

Čapljina, Prva liga FBiH: Čapljina i pored pobjede seli u niži rang, šampion poražen u Banovićima (VIDEO)

TOŠK je u Tešnju bio bolji od Igmana sa 3:0. Benjamin Šehić je domaće doveo u prednost već nakon osam minuta igre, da bi u 25. minuti Ajdin Mujagić pogodio za 2:0. Konačan ishod ove utakmice postavio je Semir Dacić u 67. minuti ove utakmice.

Zvijezda je pobijedila Goražde rezultatom 4:1. Nakon 24. minute bilo je već 3:0 za domaćina. Mrežu gostiju pogađali su Sudo Behram, Eldin Fačić i Danijel Ćulum. Fačić je postigao i svog drugi pogodak u 53. minuti i tako postavio konačan rezultat ovog meča.

Jedinstvo je u Bihaću bilo bolje od Orašja sa 2:1. Dvostruki strijelac za domaće bio je Nermin Hadžić, da bi u 81. minuti Adrian Mendes pogodio za goste.

Fudbaleri Vis Sim Bau-a pobijedili su u gostima ekipu Bratstva sa 4:0. Utakmicu sa dva gola je otvorio Dino Dizdarević, a golove su još dali i Adnan Pandžić i Elmin Hadžikadunić.

Radnik je nakon preokreta pobijedio prežaljenu ekipu Slavena sa 3:1. Domaći su u drugoj minuti došli do prednosti golom Selmira Selimovića, da bi do kraj poluvremena gosti uspjeli izjednačiti preko Enesa Kazića. Isti igrač donio je i vođstvo u 58. minuti susreta, a u 86. minuti Mithat Novalić pogađa za konačnih 3:1.