HŠK Posušje/Facebook

Danas je odigrano sedam utakmica Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a pobjede su upisali Goražde, Orašje, Posušje, Radnik, Jedinstvo i Zvijezda. Jedini remi viđen je u Gabeli između GOŠK-a i Bratstva.

Prvoplasirano Posušje nastavilo je put prema Premijer ligi pobjedom protiv Čapljine na svom terenu rezultatom 3:1. Jure Glavina je u 30. minuti doveo domaće u prednost, ali je Marsel Mace samo pet minuta kasnije poravnao rezultat kojim se otišlo na poluvrijeme.

Nije se dugo igralo u drugom poluvremenu, a Josip Barišić je ponovo doveo Posušje u prednost. Samo nekoliko minuta kasnije Filip Barišić potvrdio je trijumf Posušja i postavio konačnih 3:1.

Rezultat koji ide u prilog Posušju desio se u Bihaću gdje je domaće Jedinstvo pobijedilo drugoplasirani TOŠK rezultatom 1:0. Jedini gol za Bišćane je postigao Nermin Hadžić u 23. minuti.