Prva liga FBiH: Posušje trijumfalno kroz Bihać, Budućnost zakovala Čapljinu za dno

Danas je odigrano šest od osam utakmica 12. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Preostale dvije na rasporedu su sutra.

U derbiju kola Posušje je pobijedilo Jedinstvo na stadionu “Pod borićima” u Bihaću rezultatom 2:0. Nagovjestili su gosti u kakvoj su formi i kojim putem će ići ova utakmica već u prvoj minuti kada ih je u prednost doveo Filip Nenadić. Moglo je Jedinstvo stići do izjednačenja prije kraja poluvremena, ali je napadač domaćih Nusmir Fajić pogodio stativu. U drugom poluvremenu nekoliko dobrih prilika na obje strane, ali nije bilo promjene rezultata sve do nadoknade vremena kada je Jure Glavina postavio konačnih 2:0.

Budućnost je u Banovićima savladala Čapljinu koja nikako da dođe do prave forme rezultatom 4:2. Poveli su gosti prvi preko Milorada Albijanića, ali je Budućnost sa četiri vezana pogotka riješila sve dileme oko pobjednika. Strijelci za domaće bili su Mirnes Salihović, Eldin Trumić, Muris Pirić i Elvis Berbić. Počasni gol za goste postigao je Kenan Hreljić iz kaznenog udarca.