Danas je odigrano sedam utakmica Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine i pobjede su upisali Radnik, Posušje, GOŠK, Zvijezda i Orašje, dok su remizirali Travnik i Igman, odnosno Budućnost i Goražde.

Posušje je u prednost protiv Slavena u Živinicama stiglo u 40. minuti golom Dominika Begića. Odlično drugo poluvrijeme je odigrao Ivan Bešlić i sa dva brza gola povećao na 3:0. Do konačnih 4:0 gosti su stigli u četvrtoj minuti nadoknade i tako se iskupili za poraz od TOŠK-a u prošlom kolu.

Radnik je iznenadio jednog od favorita i kandidata za ulazak u Premijer ligu Rudar Kakanj i savladao ga kao gost. Jedini gol za tim iz Hadžića je postigao Enes Kazić u 83. minuti.

Da se kompletira 17. kolo Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine potrebno je da svoj komšijski derbi susret sutra odigraju TOŠK i Vis Sim-Bau.

Ostali rezultati 17. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine:

• Travnik – Igman 1:1 (Berin Ćatić 39′, Armin Bešagić 1′)
  • Budućnost – Goražde 2:2 (ag 52′, Armin Sulejmanović 55′;Dario Blagojević 27′, Kerim Tatar 39′)
  • Bratstvo – Orašje 1:2 (Husein Poturalić 59′, Luka Mijoković 14′)
  • Zvijezda – Jedinstvo 3:0 (Vidović 35′, 55′, 72′)
  • Čapljina – GOŠK 0:1 (Dženan Haračić 16′)