Danas je odigrano 28. kolo Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Pobjede su ostvarili GOŠK, Jedinstvo, Budućnost, Orašje, Rudar, Bratstvo i Zvijezda, dok su TOŠK i Čapljina odigrali neriješeno.

Fudbaleri GOŠK-a su uvjerljivo pobijedili ekipu Travnika rezultatom 6:1. Nakon prvog poluvremena na semaforu je stajalo 3:0. Golove su postigli Igor Savić, Sabahudin Jusufbašić i Dženan Haračić. U drugom dijelu gosti su smanjili preko Berina Čatića, da bi se Josip Šantić upisao dva puta u strijelce i Mateo Ramljak koji je takođe postigao pogodak na ovoj utakmici.

Jedinstvo je u Bihaću slavilo minimalnom pobjedom protiv Vis Sim Bau-a. Gol odluke postigao je u 27. minuti Nermin Hadžić.

Budućnost je u Banovićima dočekala goste iz Hadžića, ekipu Radnika. Konačan rezultat bio je 3:0 u korist domaćina. U 35. minuti Muris Pirić je domaće doveo do vođstva. U drugom poluvremenu prednost je udvostručio Anel Husić, da bi konačan rezultat postavio Safet Mustafić u 80. minuti.

Ekipa Orašja je u jednoj veoma tvrdoj utakmici slavila protiv Goražda sa 1:0. Gol odluke postignut je u finišu ove utakmice kada je pogodio u 82. minuti Mitar Trifković.

Bratstvo je u Gračanici dočekalo ekipu Igmana. Domaći su slavili rezultatom 3:0. Otpor gostiju slomljen je na startu drugog dijela kada su u 56. i 57. minuti pogodili Husein Poturalić i Maid Jaganjac. Konačan rezultat postavio je u 80. minuti Stefan Stojanov.

Nevjerovatna utakmica odigrana je u Živinicama gdje je Rudar pobijedio sa dva igrača manje ekipu Slavena. U 72. minuti jedini gol na meču postigao je Belmin Kobilica sa bijele tačke.

Fudbaleri Zvijezde su u Gradačcu savladali novog šampiona Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, ekipu Posušja minimalnom pobjedom 1:0. Strijelac je bio Antonio Vidović na startu utakmice u 11. minuti.

TOŠK je u Tešnju dočekao ekipu Čapljine. Prvo poluvrijeme je pripalo domaćinu koji je poveo sa 3:0. Dvostruki strijelac bio je Benjamin Šehić, a jedan pogodak zabio je Sadik Škrijelj. U posljednjoj minuti prvog dijela Marsel Mace je smanjio na 3:1. Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo gostima. Milorad Albijanić je u 78. minuti smanjio na 3:2, da bi bod Čapljini u 88. minuti golom donio Uroš Mirković za konačnih 3:3 na ovoj veoma interesantnoj utakmici.

Kako stvari trenutno stoje, u niži rang takmičenja preseliće ekipa Slavena iz Živinica, jer je Olimpik istupio iz Premijer lige Bosne i Hercegovine.