U pet utakmica 25. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine koje su počele u 17:30h, pobjede su upisali Bratstvo, Jedinstvo i TOŠK, dok su Zvijezda i Radnik remizirali, kao i Goražde i Vis Sim-Bau.

Goražde je na svom terenu remiziralo protiv Vis Sim-Bau rezultatom 2:2 i tako prekinulo niz od dva vezana poraza. Domaći su do prednosti došli krajem prvog poluvremena kada je pogodak postigao Bojan Mihajlović. Na 2:0 uvećao je Salko Jazvin u 63. minuti. Prednost domaćih smanjio je Selmir Mahmutović i tako došao do svog 14-og u ovoj sezoni. Spas za tim iz Kosove u nadoknadi vremena bio je Dino Dizdarević koji je postavio konačnih 2:2.

Čapljina nije uspjela doći do pozitivnog rezultata u Gračanici, pošto je domaće Bratstvo rezultatom 2:1 trijumfovalo. Oba gola za domaće djelo su Stefana Stojanova.

Veoma neizvjesno je bilo u Bihaću, gdje je domaće Jedinstvo pobijedilo Igman rezultatom 2:1. Gosti su poveli golom Almira Čubare u 84. minuti, ali su Biščani do izjednačenja došli preko Josipa Čačića u 90. minuti. Nestvaran preokret krunisao je Rijad Prevljak u nadoknadi vremena i donio veliko slavlje domaćim fudbalerima.

TOŠK je došao do tri boda minimalnom pobjedom protiv Travnika na “Lukama” u Tešnju, a strijelac je bio Ajdin Mujagić nakon malo više od pola sata igre.

Bez golova je bilo u Gradačcu gdje su se sastali Zvijezda i Radnik.

Sutra svoj susret igraju GOŠK i Slaven u Gabeli.