Danas je odigrano sedam utakmica 19. kola Prve lige Republike. Pobjede su upisali Borac, Slavija, Sutjeska, Leotar i Tekstilac, dok je derbi kola između Zvijezde 09 i Slobode prošao bez golova.

Derbi kola odigran je u etno selu Stanišići gdje je Zvijezda 09 odigrala neriješeno protiv Slobode. U prvom poluvremenu domaći su imali dvije dobre prilike preko Ognjena Stjepanovića, ali je u dva navrata dobro reagovao golman Novljana Elvir Trako.

Sloboda je jedinu šansu u prvom dijelu imala preko Mladena Zgonjanina koji je iz slobodnog udarca šutirao preko gola. U drugom dijelu Zvijezda 09 je imala terensku inicijativu, međutim nisu imali većih prilika, dok je Sloboda u 90. minuti propustila da iz kontranapada dođe do sva tri boda na ovom susretu.

Borac je u Kozarskoj Dubici upisao prvu pobjedu u drugom dijelu sezone protiv Ljubića. Duel dvije ekipe kojim su bodovi jako potrebni, riješio je Siniša Radoja već u 12. minuti kada je postigao jedini gol na utakmici.

Leotar je bez većih problema na svom terenu savladao Podrinje rezultatom 3:0. Sve golove “Tigrovi” su postigli u drugom dijelu, a dva su djelo posuđenog igrača Krupe Emanuelaha Blaževića, a Lazar Zečević se upisao među strijelce sa bijele tačke.