fsrs
, Prva liga RS: Nakon dva kola samo Jedinstvo bez bodova

Odigrane su utakmice drugog kola M:tel Prve lige Republike Srpske u fudbalu. Na Gradskom stadionu u Prijedoru u derbiju kola Rudar je savladao Sutjesku iz Foče sa 2:1. Gosti su vodili na poluvremenu evrogolom Bokića u 19-oj minuti.

Domaćini, kao prvi favoriti za osvajanje lige nisu sebi dozvolili još jedan neuspjeh, pa u drugom poluvremenu uspjevaju preokrenuti golovima Jaćimovića i iskusnog Rastoke.

U lokalnom derbiju novajlija Ljubić je na svom terenu u Prnjavoru savladao Tekstilac iz Dervente sa ubjedljivih 4:0. Drugi komšijski derbi je odigran u Janji, gdje su Podrinje i Drina iz Zvornika odigrali susreta bez golova. Kozara je nakon ubjedljive pobjede u Ugljeviku u prošlom kolu danas odigrala 1:1 sa Modričom. Ekipa iz Gradiške je povela krajem prvog poluvremena golom Šikanjića, da bi nekadašnji šampion Bosne i Hercegovine izjednačio na startu drugog poluvremena golom njihovog najboljeg strijelca, Mitra Trifkovića, kome je to treći pogodak ove sezone.

Prva liga RS se vratila i u Doboj, ali na stadionu “Luke” nije bilo razloga za slavlje, jer je nakon ranog vođstva domaćina, doskorašnji Premijerligaš Zvijezda 09 preokrenula rezultat i slavila sa 3:1.

Bodove su podijelili u Istočnom Sarajevu, Slavija i Borac iz Kozarske Dubice (1:1). Prvu ovosezonsku pobjedu je upisao Leotar, koji je golom Paranasa slavio u Ugljeviku protiv Jedinstva iz Brčkog. Minimalnu pobjedu na domaćem terenu je ostvarila Sloboda iz Novog Grada protiv Željezničara.