Prva liga RS: Slavija nosi tri boda iz Modriče, Sloboda bolja od Borca u komšijskom derbiju

Odigrano je sedam utakmica devetog kola Prve lige Republike Srpske. Leotar je iskoristio remi Rudara i ponovo zasjeo na lidersku poziciju.

Slavija je na gostovanju u Modriči slavila rezultatom 2:1. Poveli su gosti u 17. minuti golom Stefana Arbinje i tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme. Nikola Baban je u 73. minuti donio veliko slavlje gostima iz Istočnog Sarajeva i povisio na 2:0. Samo tri minute nakon drugog gola Slavije, nadu za domaće ostavio je rezervista Mario Kostadinović. Ipak, Modriča nije mogla više od toga i rezultat je ostao 2:1 za Slaviju.

Sloboda je u Novom Gradu na domaćem terenu slavila protiv Borca iz Kozarske Dubice. Borac je na ovoj utakmici bio uslovni domaćin novogradskom klubu, jer stadionu Dubici ne ispunjava uslove igranja Prve lige Republike Srpske. Povela je Sloboda u 27. minuti, a mrežu je zatresao Mario Desnica, samo tri minuta kasnije Miloš Galin povećava na 2:0. Santos Rodrigez je u 49. minuti smanjio prednost na 2:1, ali Borac do kraja nije uspio da dođe do drugog pogotka.