Prva liga RS: Željina mašina samljela Zvijezdu 09, Rudar Prijedor sve bliže Premijer ligi

Danas je odigrano svih osam utakmica 20. kola Prve lige Republike Srpske. Tri boda su osvojili Željezničar, Rudar Prijedor, Modriča, Ljubić, Sutjeska i Sloga. Kozara i Leotar su podijelili bodove.

Željezničar je u “Predgrađu” ponovo brojao do pet i ostvario ubjedljivu pobjedu, a protivnik je ovaj put bila Zvijezda 09. Gosti su na ovom susretu bili bez “dojučerašnjeg” trenera Mladena Obrenovića koji je dobio otkaz. Bojan Marković, Luka Malić i Danilo Teodorović su već nakon 40 minuta igre doveli domaće do prednosti od tri gola razlike. Nadu Zvijezdi 09 pred kraj prvog poluvremena je sa bijele tačke vratio Ognjen Stjepanović.

Ipak, na samom početku drugog poluvremena Aleksandar Petrović je postigao četvrti gol za Željezničar, da bi do petog gola stigli u 66. minuti preko Daria Iveša. Poraz gostiju je ublažio Amir Beširević u 76. minuti.

Rudar je sa novom pobjedom prišao korak bliže Premijer ligi. Prijedorčani su na svom terenu ubjedljivo savladali Drinu Zvornik rezultatom 4:0. Santos Rodrigez je postigao dva gola za “Rudare“, a među strijelce su se upisali i Nemanja Marić, te Dejan Glišić.