Fudbaleri Pari Sen Žermena osvojili su večeras Super kup Francuske pobjedom od 2:1 nad ekipom Marselja.

Prvo poluvrijeme je obilježio raspoloženi Mauro Ikardi, koji je bio i strijelac jedinog pogotka poslije prvih 45 minuta.

Argentinac je u 18. minutu probao glavom nakon jednog centašuta, lopta je tada otišla lijevo od gola. U 22. minutu Ikardi postiže pogodak, ali on je brzo poništen zbog ofsajda.

U 30. minutu još jedan poništen pogodak, Kilijan Mbape je zatresao mrežu, ali poslije konsultacija arbitra Rudija Bukea i VAR-a, gol je poništen.

U 39. minutu konačno je pogodak postignut. Nakon ubačaja u kazneni prostor, Ikardi je bio najviši u skoku, šutirao je glavom na gol, loptu je odbranio iskusni čuvar mreže Marselja Stiv Mandanda, ona je udarila u stativu i Argentinac je smjestio u praznu mrežu za 1:0.

U 47. minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena Ikardi je ponovo zaprijetio, samo što je ovoga puta zatresao prečku gola stadiona u Lensu.

Na semaforu je poslije prvih 45 minuta stajalo 1:1.

Dosta bolji je bio Marselj u drugom dijelu, a prvi je zaprijetio Floran Tovan. On je u 53. minutu prošao kroz odbranu PSŽ, šutirao je u desnu stranu gola, ali je loptu odbranio Kejlor Navas.

U 66. minutu Duje Ćaleta-Car defanzivac Marselja je naletio na odbijenu loptu u šesnaestercu, ipak, njegov pokušaj je ponovo odbranio Navas.

Valentin Rožije je imao šansu u 75. minutu je probao sa ivice kaznenog prostora, ali lopta je otišla desno daleko od gola PSŽ-a.

Marselj iz šansi nije uspio da postigne pogodak, na kraju je Pari Sen Žermen kaznio propuštene prilike protivnika. U 83. minutu Mauro Ikardi je pao u šesnaestercu nakon što ga je pokupio Joan Pele. Sudija ovog meča je prvo odmahnuo rukom, ali poslije poziva kolega iz VAR-a da pogleda snimak, dosudio je penal u korist PSŽ-a.

Nejmar je uzeo loptu, šutirao i pogodio za 2:0.

Samo četiri minute kasnije Dimitri Paje smanjuje rezultat na 2:1. Tovan je ubacio u šesnaesterac PSŽ-a, a na loptu je naletio Paje i petom savladao Navasa.

Ovo je prvi trofej za Parižane u novoj 2021. godine i Maurisija Poketina na novom radnom mjestu.