Fudbaleri Srbije remizirali su 1:1 sa selekcijom Jamajke u prijateljskom meču odigranom u Japanu.

Dragan Stojković Piksi na ovoj turneji u Japanu dao je mlađim fudbalerima priliku da se pokažu. Na početku utakmice nije bilo većih dešavanja, a prvu priliku imali su Jamajčani u 13. minutu kada je izblokiran šut Blera Targota. Pet minuta kasnije Aleksa Terzić je sebi stvorio priliku sa nekih 20 metara, no lopta je otišla daleko od gola.

Marko Grujić je u 27. minutu proigrao Dejana Joveljića, a ovaj nije fino uspio da uhvati šut i poslao je loptu pored gola. Minut kasnije Uroš Nikolić je izletio sa gola, a Endi Grej je došao do lopte i lako zatresao mrežu za vođstvo Jamajke od 1:0.

Primljeni gol je dosta poremetio igrače Srbije, posebno one u odbrani koji su napravili nekoliko grešaka, ali srećom po njih nijednom nisu bili kažnjeni za to. Pred kraj prvog poluvremena Marko Petković je prošao po strani i centrirao, a Ivan Ilić je bio najviši u skoku, no poslao je loptu blizu golmana Jamajke i na pauzu se otišlo s rezultatom 1:0.

Stojković je izvršio nekoliko izmjena na poluvremenu i pokušavali su “Orlovi” da dođu do izjednačenja, no nisu mogli da stvore konkretnu priliku. Ipak u 61. minutu Srbija stiže do izjednačenja i to u napadu koji je trajao veoma dugo i gdje je propušteno nekoliko prilika.

Petković je ubacio nekoliko puta u šesnaesterac, no protivnik se branio, pa je zatim izblokiran i šut Strahinje Pavlovića, ipak lopta se opet odbila do njega i on je sa vrha šesnaesterca stigao do prvog gola u dresu reprezentacije.

Srbija je bila dosta konkretnija u drugom poluvremenu, više je napadala i to su umalo igrači Jamajke iskoristili kada je Grej krenuo u kontranapad u 75. minutu, ali ga je Pavlović uspio zaustaviti i sačuvati mrežu svog tima. Do kraja utakmice srpski fudbaleri nisu uspjeli da stvore dobru priliku i meč je završen rezultatom 1:1.

Naredni prijateljski meč selekcija Srbije igra protiv Japana 11. juna.