Puki donio bod Finskoj i učinio uslugu Bosni i Hercegovini (VIDEO)

Ukrajina je u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kijevu remizirala protiv Finske rezultatom 1:1.

Domaći su tokom cijelog meča imali kontrolu i veći posjed lopte, što pokazuje podatak da Finska do 85. minute nije imala nijedan šut u okvir gola.

Ipak, ni domaći uprkos kontroli nisu opasno prijetili. Jedinu šansu u prvom poluvremenu su imali u 24. minuti kada je Oleksandr Zubkov glavom šutirao pored gola.

Ukrajina je otpor Finske slomila u 80. minuti kada je odlično loptu u peterac ubacio Oleksandr Karavaev, a Junior Moraes stigao ispred defanzivaca i skrenuo loptu u mrežu.

Finska je do kraja imala jednu veliku priliku da dođe do boda prvo u 84. minuti Paulus Arajuri je pogodio stativu. Kada to nije bilo dovoljno, jeste u 89. minuti jedanaesterac koji je skrivio Vitali Mikolenko i zbog kojeg je dobio direktan crveni karton. Odgovornost je na sebe preuzeo Temu Puki i pogodio za drugi bod Fincima.

Ukrajini je ovo takođe drugi bod, pošto su u prvom kolu remizirali protiv Francuske. Ukrajinci u sljedećem kolu igraju protiv Kazahstana, dok će Finska preskočiti naredno kolo. U okviru iste grupe Bosna i Hercegovina 31. marta dočekuje Francusku.